banner200
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Aralık 2017 Perşembe 13:12
TİKA’nın Kosova'daki Tarımsal Kalkınma Programı meyvelerini veriyor
banner188
banner213

PRİZREN-Sibel Vezaj

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) nisan ayında Kosova'da tarım ile uğraşan köylülere sunduğu destek meyvelerini vermeye başladı.

Ülkenin güneybatısındaki Prizren kentine bağlı Reçana bölgesinde yaşayan 100 aileye nisan ayında birer gebe düve ve bir ay yetecek yem desteğinde bulunan TİKA yetkilileri, ailelerin çalışmalarını yakından izleme ve değerlendirme imkanı buldu.

TİKA Priştine Koordinatörü Hasan Burak Ceran, AA muhabirine Tarımsal Kalkınma Programı ve ülkede tarım ile ilgili yaptıkları diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Son yıllarda bölgede hayvancılıkla ilgilenen aile sayısının düşmesi nedeniyle hayvancılık sektörünün zayıfladığına dikkati çeken Ceran, projenin bölgedeki hayvan sayısının arttırılması, kaliteli et ve süt üretiminin yapılabilmesi ile aile ekonomilerinin desteklenmesi amacıyla yürütüldüğünü dile getirdi.

Halihazırda aile işletmelerinde 89 düve ve 71 buzağı olduğunu söyleyen Ceran, projede gerçekleşen başarı oranının yüzde 80 olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 07.12.2017 13:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol