banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Şubat 2016 Pazar 16:27
TİKA Afganistan'da 250 yataklı yetimhane yaptırıyor
banner188
banner213
banner230

KABİL

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Alaaddin Yetimhanesi'ne 250 yataklı ek yapı yaptırıyor.

Binanın asliye atma törenine Afganistan Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Şehitlerle Engellilerden Sorumlu Bakan Dr. Nesrin Oryahil, TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Dr. Ali orijinal Öztürk ve TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin katıldı.

500 kız ve eş yetim çocuğun kalmış olduğu Alaaddin Yetimhanesi'ne ek adına mensur edilecek kız yetimhanesi binasının 6 ay süresince tamamlanması bekleniyor.

Törende mütekellim Bakan Oryahil, TİKA kabilinden yaptırılan kız yetim yurdunun şişman müşterek gereksinimi ödeyeceğini belirterek az şimdi gayrisıhhi asırdır harp ve çatışmanın süresince bulunan Afganistan'da yetim ufaklıklara şimdi güzel müşterek doğacak iletmek istediklerini söyledi.

TİKA Kabil Koordinatörü Şahin de TİKA'nın Afganistan'ın baştan yapılanması çerçevesinde çalışmalarını sürdüreceklerini Türkiye'nin rastgele devir Afganistan'ın birlikte olacağını belirtti.

Şahin, Afganistan'da TİKA'nın sürdürülebilir planların takip edeni olacaklarını vurguladı.

TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Öztürk de ''Yetimhane projemiz şişman ehemmiyet taşımakta. Zira seneler devam eden harp ve çatışmalardan etkilenen anasız yetim artan evlatların geleceklerinin teminata alınmasında bu özek aşırı önemli. Ülkenin değişik bölgelerinde yetimhaneler yapmayı sürdüreceğiz'' diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra asliye atma töreni gerçekleştirildi.

Muhabir: Sayed Khodaberdi Sadat

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 28.02.2016 16:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol