banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
31 Ocak 2016 Pazar 10:22
THY ve Boeing uzun vadeli iş birliği anlaşması imzaladı
banner188
banner213
banner230

SEATTLE

Türk Hava Yolları (THY) ile Boeing şirketi arasında uzun vadeli birliği anlaşması imzalandı.

Seattle'daki Boeing Customer Experience Centre'da imzalanan anlaşmayla Türkiye'nin havacılık ve uzay alanındaki teknolojik kabiliyetinin artırılması ve Boeing'in Türkiye'deki yatırımlarının genişletilmesi hedefleniyor.

Anlaşmayı, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Ray Conner imzaladı.

'THY etkileyici bir yolcu artışı yakaladı'

Törende konuşan Aycı, THY'nin filosu, ürünleri ve yatırımlarıyla etkileyici bir yolcu artışı yakaladığını belirterek, 'Bugünkü imza ile havacılık endüstrisinin önde gelen markalarından biri olan ana ortağımız Boeing ile mevcut köklü ilişkimizi daha da derinleştirmiş oluyor. THY'nin büyümesini sürdürmek için yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam ediyoruz' değerlendirmesinde bulundu.

Connor ise THY'yle ilişkilerinin ilerlemesinden gurur duyduklarını anlatarak, 'Boeing ve THY, karşılıklı güçlü yönlerini tamamlayacak yeni ve her iki taraf için de faydalı iş olanaklarını birlikte belirleyip geliştireceklerdir' dedi.

Anlaşmalar öncesinde gazetecilere sunum yapan Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın ıl, Boeing'in Türkiye'deki varlığının uzun bir geçmişi olduğunu söyledi.

Işıl, Türk havacılık sektörünün kalifiye eleman ihtiyacına yönelik projeler üzerine çalıştıklarını belirterek, fonlarını bu alana kaydırma eğilimleri olduğunu ifade etti.

Muhabir: Sefa Mutlu

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 31.01.2016 10:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol