banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Mart 2016 Pazartesi 12:52
Terörle mücadeleye 'kadın' desteği
banner188
banner213
banner230

Terör örgütü PKK'ya müteveccih operasyonların bitmeme etmiş olduğu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, sivillerin tahliyesi esnasında dizi eylem bölgelerine de giren eş kolluk memurları, halkın huzuru ve güvenliği düşüncesince himmet harcıyor.

Sur'da sokağa çıkacak yasağının uygulanmış olduğu Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nin müşterek bölümünde yıldırı örgütü PKK personellerinin yakalanması, amme düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası düşüncesince başlatılan 'Bayrak-12 Sur Müşterek hususi Birlik Operasyonu' 28 Kasım 2015'ten beri bitmeme ediyor.

Operasyonlara eş düzenlilik güçleri de katılıyor. Güvenlik noktalarında yukarı araması özne eş polisler, sivillerin tahliyesi esnasında bebek ve hanımlarla alakadar olmak neredeyse dizi eylem bölgelerine de giriyor.

'Hem anneyiz bununla beraber eşiz'

Kutsal bulunan mesleğinin hanımlar düşüncesince çetin yönünün bulunduğuna dikkati çekici A.S, 'Hem anneyiz bununla beraber eşiz. Buradan evimize gittikten sonraları hem çocuğun ödeviyle, evimizin temizliği ve yemekle ilgileniyoruz. Bazen baş döndürücü bitkin oluyoruz ve kemirmek yemeden yatıyoruz. Gecesi gündüzü mahsus değil' dedi.

'Bu rolü mecburiyetten değil, canı içten yapıyoruz'

A.S, Sur'da yıldırı örgütüne müteveccih operasyonların başlamasıyla DOĞRU çevresinin kendisini tetik olması hususunda uyardığını ve kendileri düşüncesince afsun ettiğini söyledi.

Ülkede erinç isteyenlerin duasını yüreğinde hissettiğini dile getiren A.S, 'Biz bu rolü mecburiyetten değil, canı içten yapıyoruz. O nedenle burada fariza alıyoruz. Telefon görüşmelerimiz 'Allah'a delibozuk olun' cümlesiyle bitiyor. Biz doğrusu burada Allah'a emanetiz, devletimiz düşüncesince tek biçimde yakınma etmeden burada fariza alıyoruz' ifadesini kullandı.

'Vatan sevgisini aşılayan annedir'

'Eğitim ailede, annenin verdiği eğitimle başlar' ifadesini kullanan A.S, laflarını şu biçimde sürdürdü:

'Ona yolu açan annedir. Kadınlarımız da çocuklarını dobra eğitirlerse, hata manipülasyon yapmazlarsa rastgele devir toplumda dobra insanoğlu olacak. Çocuğu yetiştiren, açık başlı müşterek vakte derece ilgilenen annedir. Anne elbette ki çocuğa hoppadak yiyecek ve içmece yönünde değil, kültürel, sosyal, romanesk şeyleri aşılayan da annedir. Vatan sevgisini aşılayan annedir, iyilikleri güzellikleri de aşılayan annedir.'

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 07.03.2016 12:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol