banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
08 Haziran 2016 Çarşamba 19:37
'Terör tüm insanlığın sorunudur'
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Bülent Tüfenkci Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei'yi makamında kabul etti.

Tüfenkci, görüşmede iki ülke arasındaki Stratejik Ortaklık Anlaşmasının imzalanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, ikili ilişkilerin sorunsuz olarak devam ettiğini bildirdi. AB ile ABD'nin yürüttüğü Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşmasında (TTIP), Türkiye'nin mutlaka yer alması gerektiğine işaret eden Tüfenkci, "Terör sadece Türkiye'nin değil tüm insanlığın sorunu.Terörle mücadelede teröristler arasında ayrım yapılmaması önemli. Bugün dünyada bazı ülkeler terörü diğer ülkelere karşı kullanmaya çalışmaktadır, bu da insanlığa karşı yapılmış bir suçtur." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye ile çok başarılı çalışmalar yürütüyoruz"

Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei de ülkesinin, Türkiye'nin terörle mücadelesinde her zaman destek olacağını belirtti.

Bakan Tüfenkci'yi 65. Hükümette görevine devam etmesi sebebiyle tebrik eden Onofrei, Türkiye ile çok başarılı çalışmalar yürüttüklerini, bundan sonrasında da iş birliği ve çalışmaların ilerleyerek devam etmesi temennisinde bulundu.

Onofrei, son yıllarda Avrupa pazarlarının ekonomik dalgalanmalara maruz kaldığını, tüketici piyasalarının daraldığına dikkati çekerek, "Romanya, yıllık 5 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Romanya'da işlerini çok iyi gerçekleştiren bir Türk Ekonomi Başkanlığı Temsilciliği var ve 14 binden fazla Türk firmasının faaliyet gösteriyor." ifadesini kullandı.

Muhabir: Mehtap Yılmaz, Erhan Cihan Ünal

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 08.06.2016 19:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol