banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
14 Ocak 2016 Perşembe 16:42
Terör sivilleri hedef almaya devam ediyor
banner188
banner213
banner230

Terör örgütü PKK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde düzenlediği saldırılar başta olmak üzere temmuz ayından bu yana terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde 12'si yabancı uyruklu 223 sivil yaşamını yitirdi.

Türkiye'nin istikrarını, barış ve huzur ortamını bozmaya çalışan terör örgütleri, gerek güvenlik güçlerini gerekse sivilleri hedef alan saldırılarıyla terörün gerçek yüzünü gözler önüne serdi. Terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H'nin yanı sıra DAEŞ mensubu teröristler tarafından 7 Temmuz'dan bugüne kadar geçen 192 günlük sürede düzenlenen saldırılarda, 12'si yabancı uyruklu 223 sivil hayatını kaybetti, bin 500'ü aşkın kişi yaralandı.

Sivillere yönelik son eylemini Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde dün bomba yüklü araçla gerçekleştiren PKK'lı teröristler, aralarında 5 aylık bebeğin de bulunduğu 6 vatandaşı katletti. Terör örgütü DAEŞ mensubu canlı bombanın Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirdiği eylemde ise yabancı uyruklu 10 kişi hayatını kaybetti.

Temmuz ayından bu yana terör örgütü DAEŞ'in Suruç, Ankara ve İstanbul'da düzenlediği canlı bombalı saldırılarda 146 sivil yaşamını yitirdi. Aynı dönemde terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği saldırılarda ise 57 kişi hayatını kaybetti, terör örgütünün bölgedeki eylemlerinde yaşamını kaybeden 20 sivilin faili ise meçhul kaldı.

Terörle etkin mücadele sürüyor

Güvenlik güçleri, kanlı eylemleriyle ülke için büyük tehdit oluşturan PKK, DAEŞ, DHKP-C ve MLKP gibi terör örgütlerine yönelik operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor.

Bir taraftan terör örgütü PKK'nın yurt dışındaki kamplarına yönelik hava harekatı düzenlenirken, bir taraftan da terör örgütlerinin şehirlerdeki yapılanmalarıyla mücadele ediliyor.

DAEŞ'e yönelik sınır dışında yapılan operasyonlara destek veren güvenlik kuvvetleri, yurt içinde de terör örgütünün hücrelerini çökerten operasyonlara imza atıyor.

Başta PKK olmak üzere terör örgütlerine yönelik mücadelesine, yurt içinden ve yurt dışından verilen desteğe rağmen etkin şekilde devam eden güvenlik güçleri, bu kapsamda şu ana kadar çok sayıda örgüt mensubunu etkisiz hale getirdi ya da tutukladı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 14.01.2016 16:42
Anahtar Kelimeler:
TerörHedefSivil
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol