banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
24 Ocak 2016 Pazar 14:42
'Terör örgütünün anladığı dilden konuştuk'
banner188
banner213
banner230

KAHRAMANMARAŞ

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 'Çözüm Süreci dedik. Gerektiğinde İngiltere'nin, İspanya'nın yaptığı gibi istihbarat örgütümüz, terör örgütüyle silahların susması için görüşme yaptı. Bu da terörü sonlandırmanın bir yolu ve yöntemiydi. Sonuç vermeyince de anladıkları dilden konuştuk' dedi.

Terör sorununu çözmek için her türlü yolu denediklerini dile getiren Ünal, şöyle konuştu:

'Çözüm Süreci dedik. Gerektiğinde İngiltere'nin, İspanya'nın yaptığı gibi istihbarat örgütümüz, terör örgütüyle silahların susması için görüşme yaptı. Bu da terörü sonlandırmanın bir yolu ve yöntemiydi. Sonuç vermeyince de anladıkları dilden konuştuk. Terörle mücadelede herkesin tek yürek olması, tek bilek olması, ortak tepki göstermesi gerekiyor. Siyasetçi çıkıyor 'Hendek kazan arkadaşlar' diyor. Bunlara rağmen büyüyoruz ve gelişiyoruz. Gelişmeye devam edeceğiz. O büyük yolu Allah'ın izniyle yürümeye devam edeceğiz.'

'Bu topraklarda dimdik durmaya devam edeceğiz'

Çanakkale Savaşı'na ve Çanakkale'de kazanılan zafere dikkati çeken Ünal, 'Çanakkale geçilmez' dediğimizde aslında biz neyi söyledik? Çanakkale geçilseydi Diyarbakır düşerdi. Çanakkale geçilseydi Şam düşerdi. Çanakkale geçilseydi, Allah korusun, Mekke ve Medine düşerdi. Biz müdaafayı Çanakkale'de kurduk. Biz kaç düvelle gelirse gelsinler, bu topraklarda dimdik durmaya devam edeceğiz ama sakın olaki kendi içimizde ayrılığa düşmeyelim' diye konuştu.

Muhabir: İsmail Hakkı Demir, Ersoy Sevinç

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 14:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol