banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
03 Haziran 2016 Cuma 17:22
'Terör kurbanı mabetlerimiz' fotoğraf sergisi açıldı
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Diyanet İşleri Başkanlığının, Şırnak'ın İdil, Silopi ve Cizre, Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçeleri ile Mardin'de bölücü terör örgütü mensuplarının saldırıları sonucu kullanılamaz hale gelen veya tamamen yıkılan camilerin fotoğraflarının yer aldığı "Terör Kurbanı Mabetlerimiz" fotoğraf sergisi, Ahmet Hamdi Akseki Camisi Sergi Salonu'nda açıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet TV ekiplerince bölgede çekilen yaklaşık 2 bin fotoğraftan 87'sinin yer aldığı sergiyi gezerek, bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Görmez, "Bu sergi bize terörün hiçbir değer tanımadığını, hiçbir ahlak tanımadığını gösteriyor. Özellikle mabetlerin bu şekilde kötü emellere alet edilmiş olması son derece üzüntü verici. Arkadaşlarımız bütün bunları resimleyerek, aynı zamanda 'ibret olsun, tarihe ibret sayfası olarak kalsın' diye bu sergiyi açmış bulunuyoruz. Cenab-ı Hak bütün mabetlerimizi, bütün şehirlerimizi bütün kötülüklerden muhafaza eylesin." diye konuştu.

Bölgede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Görmez, "Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu sergide gördüğünüz bütün camileri yeniden imar ederek, inşa ederek ibadete açtık. Ramazan ayında vatandaşlarımız bu camilerde ibadet edecekler ancak 9-10 tanesi tamamen yok edildiği için yeniden inşa edilecek inşallah." ifadelerini kullandı.

Sadece Nusaybin'e gitmediğini vurgulayan Görmez, "İnşallah önümüzdeki cumalardan bir tanesini de orada eda edeceğiz. Artık bu şehirlerimizi bütün bu kötülüklerden arınmış olarak görmeyi Yüce Rabbimiz nasip etsin." dedi.

Sergi, ramazan boyunca gezilebilecek.

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 03.06.2016 17:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol