banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
12 Ocak 2016 Salı 20:27
'Terör insanlığı bir kez daha vurmuştur'
banner188
banner213
banner230

UTRECHT

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nda yaptığı açıklamada, terörün amacının insanları korkutmak olduğunu söyledi.

“Dünyanın her neresinde olursa olsun, ister Londra'da, ister Paris'te, ister New York'ta, ister İstanbul'da terörün amacı aynıdır” diyen Ünal, Türkiye'de herkesi üzen bir terör saldırısı yaşandığını ifade etti.

Bakan Ünal şöyle devam etti:

'Terör bugün sadece İstanbul'u vurmadı. Terör bugün Paris'i bir kez daha vurmuştur. Londra'yı bir kez daha vurmuştur. İnsanlığı, özgürlüğü, üzerinde yükseldiğimiz değerleri bir kez daha vurmuştur. Bu açıdan özellikle bütün dünya medyasını Paris saldırısı sonrası gösterilen hassasiyeti bu saldırı sonrasında da bu göstermeye davet ediyorum. Çünkü 129 kişinin hayatını kaybettiği Paris saldırısında eşini kaybeden Fransız Antoine Leiris'in çocuğuna yazdığı o duygulu mektupta söylediği sözleri buradan terörü ve bu terörist eylemi gerçekleştirenlere aynı şekilde ben de tekrar etmek istiyorum. 'Bizim korkmamızı, etrafımıza şüphe ile yaklaşmamızı, güvenliğimiz için özgürlüğümüzü tehlikeye atmamızı istiyorsunuz. Kaybettiniz. 17 aylık çocuğumla ben size inat yaşamaya devam edeceğim' diyordu Antoine Leiris.'

Ünal, amacı amaçları insanları korkutmak, özgürlüklerinden vazgeçirmek ve bir şiddet sarmalının içerisine çekmek olan teröristlerin asla başarılı olamayacağını kaydetti.

Muhabir: Yasin Yağcı

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 12.01.2016 20:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol