banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Şubat 2016 Pazar 15:52
Telafi eğitimine gönderilen öğrenciler geri döndü
banner188
banner213
banner230

Silopi'de hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Aralık 2015'te uygulanmaya başlanan 19 Ocak 2016'da ise sonlandırılan sokağa çıkma yasağı kapsamında başlayan operasyonlar nedeniyle okula gidemeyen, 8 ve 12´inci sınıf öğrencileri 23 Ocak tarihinde telafi eğitimlerini almak için Batman'a gönderilmişti. Herhangi bir zorunluluk gerektirmeyen ve gönüllülük esasına göre eğitim alan öğrenciler, telafi eğitimlerini tamamladıktan sonra Batman'dan ayrılarak Silopi'ye döndü. Okul önlerine minibüsler ile bırakılan öğrenciler, velileri tarafından karşılandı.

Batman'da kendilerini çok güzel karşıladıklarını ifade eden 8´inci sınıf öğrencisi Esma Sansur, Batman'dan memnun olarak ayrıldığını söyledi. Gündüz eğitiminin yanı sıra geceleri de etüt yaptıklarını belirten 8´inci sınıf öğrencisi Nalin Şavluk, sosyal aktivite olarak sinemaya gittiklerini ifade etti. 8´inci sınıf öğrencileri Asmin Açar ve Pınar Bilgeç Batman'da aldıkları telafi eğitimleri için eğitimcilere teşekkür etti.

Kızı Esma Sansur'u okul önünden almaya gelen baba Ahmet Sansur, kızına sarılarak özlem giderdi. İki hafta önce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirme ile kızını Batman'a gönderdiğini belirten baba Sansur, 'Eğitimi için varımız yoğumuz ile çalışıyoruz. Batman'da çocuğum aldığı eğitimle güzel bir şekilde ilerleme kaydetmiş. Kızlarımıza, çocuklarımıza yaptıkları bu destekten dolayı Allah herkesten razı olsun' dedi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 07.02.2016 15:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol