banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Şubat 2016 Pazar 12:18
TBMM'nin bütçe mesaisi sürecek
banner188
banner213
banner230

TBMM

TBMM Genel Kurulu, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine hafta süresince bitmeme edecek.

Genel Kurulda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı bütçeleri 29 Şubat Pazartesi günü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ve ilişkin kurumların bütçeleri ise 1 Mart Salı haset ele alınacak.

İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçeleri 2 Mart Çarşamba günü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçeleri 3 Mart Perşembe günü, Milli Savunma Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilişkin kuruluşlarının bütçeleri 4 Mart Cuma haset görüşülecek.

Genel Kurul, bütçe mesaisini hafta sonu da sürdürecek. Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin bütçelerini 5 Mart Cumartesi günü, Ekonomi Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Gelir bütçesi ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın önce 5 maddesini 6 Mart Pazar haset ele alacak.

Siyasi partiler Kahraman'ın mektubuna karşılık verecek

Öte yandan, politik öğür gruplarının, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın dünkü kanun çalışmalarını dah etmek az daha TBMM Anayasa Mutabakat Komisyonuna katılmaları yönündeki mektubuna bu hafta karşılık vermesi bekleniyor.

Mektuba şu anne derece hemen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karşılık verirken, AK Parti, CHP ve HDP'nin de yanıtlarını bağlanmış namına ileteceği tabir edildi.

Muhabir: Melda Çetiner Karagöz

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 28.02.2016 12:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol