banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
07 Nisan 2016 Perşembe 12:59
Tarih ve Gündem Dergisi İlk Sayısıyla Olay Oldu.
banner188
banner213
banner230

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Tarih ve Gündem” adlı derginin ilk sayısının TBMM’de milletvekillerine dağıtıldığını açıkladı.


CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Tarih ve Gündem” adlı derginin ilk sayısının TBMM’de milletvekillerine dağıtıldığını açıkladı. Bu dergide Atatürk’e yönelik hakaret içeren ifadeler kullanıldığına dikkat çeken CHP’li Tanal, “Derginin konusunun başkanlık ile ilgili olması tesadüf mü?” diye sordu.

TBMM Başkanı İsmail Karaman’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’de dağıtılan “Tarih ve Gündem” adlı dergiye dikkat çekti. Dergide, Atatürk’e yönelik “diktatör” ifadesinin kullanıldığını vurgulayan CHP’li Tanal, “Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bu hakaretlerle ilgili ne yapmayı düşünmektesiniz?” sorusunu yöneltti.

Derginin kapak konusunun “başkanlık” olmasına da değinen CHP’li Tanal, “Derginin konusunun başkanlık ile ilgili olması tesadüf mü?” diye sordu.

İşte o derginin kapağı, Atatürk’e yönelik hakaret içeren ifadeler ve Mahmut Tanal’ın soru önergesi:http://odatv.com/mecliste-dagitilan-dergi-0604161200.html

banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 13:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol