banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
27 Ocak 2016 Çarşamba 19:53
Taraf gazetesi sorumlu yazı işleri müdürüne hapis cezası
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Taraf Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bülent Onur Şahin, 'iftira' suçundan yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmaya, sanıklar Bülent Onur Şahin ve Hüseyin Özay ile şikâyetçi Mustafa Karaalioğlu katıldı.

Müşteki Karaalioğlu'nun avukatı Gülin Akbaba, sanıkların karacılık suçunu lediğini savunarak, cezalandırılmalarını istem etti.

Sanık Şahin ile Özay'ın avukatı Aziz Uzun ise lakırtı alarak, davaya özellik olayın müvekkilleriyle alakasının bulunmadığını tez ederek, müvekkillerinin beraati anlamında değişmeyen verilmesini istedi.

Mahkeme, Taraf Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bülent Onur Şahin'in, Mustafa Karaalioğlu ile alakalı yazı ve içeriklerinin 'iftira' suçu kapsamında değerlendirileceğine hükmederek, Şahin'in 10 ay hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi. Mahkeme, sanığın baştan töhmet işlemeyeceği kanaatine varıldığından hükmün açıklanmasının art bırakılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme, ayrımsız suçtan yargılanan Hüseyin Özay'ın ise beraatine hükmetti.

Taraf gazetesinde 4 Ağustos 2014 tarihinde gösterilen Hüseyin Özay imzalı haberde, gazeteci edip Mustafa Karaalioğlu için “sahte içtimai iletişim araçları hesaplarıyla kampanya yürüttüğü” ve 'sahte aritmetik ile zamanın Halkbank Genel Müdürü'nden mülk istediği' iddiaları toprak almıştı.

Muhabir: Emin İleri

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 19:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol