banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
25 Şubat 2016 Perşembe 13:03
'Tahşiyecilere kumpas' davası
banner188
banner213
banner230

Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) ''Tahşiyecilere kumpas'' kurduğu iddiasıyla, aralarında firari maznun Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, emektar inanma müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunmuş olduğu 10'u vakfedilmiş 33 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşması başladı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanıdık duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar Hidayet Karaca, emektar inanma müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün, Ertan Erçıktı, Ömer Köse, Erol Demirhan ile Ekrem Çelik, Hüseyin Nohut, Ahmet Öztürk ve Mustafa Kılıçarslan ve bambaşka suçtan vakfedilmiş 3 maznun katıldı.

Aralarında emektar inanma müdürü Tufan Ergüder'in de bulunmuş olduğu 10 tutuklanmadan maznun ile tarafların avukatlarının katılmış olduğu duruşmaya, yokluğunda tutuklanmasına değişmeyen sunulan firari maznun Fetullah Gülen katılmadı.

Duruşma başladığı tam kimi maznun avukatları, vakfedilmiş sanıklarla murafaa salonunun birlikte mevcut odada mülaki olmak düşüncesince müsaade istedi. Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar da görüşmeye müsaade verdi. Bunun dair vakfedilmiş sanıklar ile birlikte bölüm avukat odaya geçti.

Duruşma, tutanak katiplerinin, iddianameyi 220. sayfasından itibaren okumasıyla bitmeme ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanmakta olan iddianamede, birlikte numaralı maznun Gülen ile vakfedilmiş sanıklardan Karaca, 'silahlı yıldırı örgütü ihdas etmek ve yönetmek'le suçlanırken, öbür 31 sanığın 'silahlı yıldırı örgütü üyesi olma' suçundan cezalandırılması isteniyor.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 25.02.2016 13:03
Anahtar Kelimeler:
KumpasAçıklamaPdy
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol