banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
21 Ocak 2016 Perşembe 15:47
Suriyeliler için 5 TIR yardım yola çıktı
banner188
banner213
banner230

Hayatta kalabilmek için mücadele veren Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine 5 TIR yardım malzemesi yola çıktı.

Arnavutköy Trabzonlular Derneği Suriye'deki insanları görmezden gelmeyerek yaptığı örnek davranışı ile bütün vatandaşları yardım için bir olmaya davet ediyor. 

Suriye topraklarında yaşanan bu büyük dramın bir gün son bulacağını ifade eden Arnavutköy Trabzonlular Dernek Başkanı Yunus Gürdamur, Suriye halkının yanında olduğunu ve dernek olarak yardımlarının artarak devam edeceğini söyledi. 

Gürdamur, yaşananların çok acı olduğunu hiç bir vatandaşın bu zulme maruz kalmaması gerektiğini kötülüklerinde bir gün karşılığını bulacağını söyleyerek sözlerine devam etti;

"Suriye'de açlıktan günden güne eriyen savaşın ortasında kalmış insanların çığlıklarını duyduk. Hemen dernek olarak harekete geçtik ve 5 TIR yiyecek, giyecek genel ihtiyaçları karşılayacak malzemeleri Allah'ın izni ile gönderiyoruz. Bize düşen bu Müslüman kardeşlerimize yardım etmek ve sahip çıkmaktır. Sivil Toplum Kuruluşlarının temel amacı sosyal ve kültürel faaliyetleri yürütmektir. Bizler bu bilinç içerisinde açlıkla mücadele eden Suriyeli kardeşlerimize çok değerli iş adamlarımızın ve saygı değer dernek üyelerimizin katkılarıyla bu yardımı Arnavutköy Trabzonlular Derneğimizin öncülüğünde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu vesileyle organizasyona katkı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz" dedi.

 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 21.01.2016 15:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol