banner237
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
02 Nisan 2016 Cumartesi 12:52
Suriye sınırında önlemler üst düzeyde

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yıldırı örgütüne müteveccih operasyonlar sürerken, Suriye sınırında mevcut 12 uç karakolundaki birliklerde düzenlilik önlemleri yukarı ölçüde tutuluyor.

Nusaybin'de yıldırı örgütü PKK mensuplarınca kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi, vatandaşların dirilik ve servet güvenliğinin baştan kasılma edilmesi şartıyla 14 Mart'ta başlatılan ameliyat sürüyor.

İlçede terörle uğraş emekleri bitmeme ederken, alanda mevcut 12 uç karakolundaki birliklerce limit hattı 24 zaman korunuyor.

Gündüz termal, iklim karardıktan sonradan ise geceleyin düşünüm kameralarıyla daim gözetlenen limit hattı, atılım tehdidi dolayısıyla incitici nişancılar kabilinden da geceli gündüzlü izleniyor.

Zırhlı anahtar ve tanklar, güzergâh üstünde daim ring biçiminde bulunurken, obüsler ise muhtemel saldırılara mücehhez halde bekletiliyor.

Sınır hattında beton blok çalışması

Hudut hattında terörle uğraş ve gümrüksüz geçişlerin önlenmesi şartıyla başlatılan örek belik emekleri da bitmeme ediyor.

'Modüler Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi' adına isimlendirilen beton bloklar, kaza ile az daha yandaki mevcut Suriye'nin Kamışlı sınırına denli döşendi.

Her bir tanesi 9 titrem ağırlığı, 3,60 mt. yüksekliği ve 30 santim kalınlığındaki bloklar, enfrastrüktür çalışmalarının tamamlanmasının arkası sıra iş makineleri sebebiyle sınırın el değmemiş noktasına yerleştiriliyor.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 02.04.2016 12:52
Anahtar Kelimeler:
OperasyonTerörMardin
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol