banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
02 Nisan 2015 Perşembe 20:58
Suçu adaletin üç saç ayağından birine, avukatlara yüklemeye çalışıyorlar.
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet Savcısı  Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesinden sonra barolar ve avukatlar hedef gösteriliyor, sanki avukatlar DHKP-C üyesi veya yandaşıymış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor.

Adliyelerde avukatların üstleri, çantaları aranıyor, avukatların karşı koymaları üzerine nahoş olaylar oluyor.  Adalet sistemi ciddi yara alıyor, avukatlar, savcı ve hakimlerle karşı karşıya getiriliyor.

Adalete güven zaten dipte iken bu son olaylarla adalete güven iyice sarsılıyor.

Savcıyı koruyamayanlar, olay olduktan sonra basiretsiz bir tutum izleyerek kanlı sonu hazırlayanlar suçu adaletin üç saç ayağından birine, avukatlara yüklemeye çalışıyorlar.

Avukat suç işlemez diye bir şey olamaz ama savcı ve hakim de suç işleyebilir. Daha dün katibi silah zoru ile rehin alan hakim unutuldu mu? Herkes suç işleyebilir, bir veya birkaç avukat suç işledi diye, bir veya birkaç hakim veya savcı suç işledi diye bütün bu meslekleri potansiyel suçlu olarak görmek akıl karı mı?

Herkes aklını başına toplamalı, özellikle hakim ve savcılar oyuna gelmemeli.. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, hayatı kendimize zehir etmemeliyiz, geleceğimizi karartmamalıyız, birilerinin bitmeyen iktidar hırslarına yenik düşmemeliyiz, herkese bu konuda görev düşüyor.

Hayata, adalete ve geleceğimize sahip çıkalım..

Rahmi Ofluoğlu
banner229
Son Güncelleme: 02.04.2015 21:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol