banner200
Yeşim
Yeşim
18 Aralık 2017 Pazartesi 11:02
Suç mağdurlarına ADEM desteği
banner188
banner213
Ülke genelindeki 139 Ağır Ceza Mahkemesi&’nde açılacak ADEM büroları sayesinde cinsel taciz, aile içi şiddet, terör gibi suçların mağdurlarına destek verilecek.

Yelda GÖKDAĞ / ANKAR

Devlet, suç mağdurlarına destekte sınır tanımayacak. Adalet Bakanlığı, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü (ADEM) kuruyor. ADEM düzenlemesi taslak çalışması tamamlanan Mağdur Hakları Tasarısı&’nda yer aldı.

Uzman ekipler görevli

2018 yılının başında TBMM&’ye sevk edilecek olan tasarının yasalaşmasıyla birlikte, ADEM büroları hayata geçirilecek. Ülke genelindeki 139 Ağır Ceza Mahkemesi&’nde kurulacak ADEM bürolarıyla cinsel taciz, aile içi şiddet, insan ticareti, terör gibi suçların mağdurlarına, adli yardımdan psikolojik tedaviye kadar tam destek verilecek. Engelli, yaşlı ve çocuk mağdurlar da, suç türüne bakılmaksızın destekten yararlanacak. ADEM merkezlerinde, psikolog, pedagog ve sosyologlardan oluşan uzman ekipler de görev yapacak. Mağdurlara adli yardımla birlikte, bilgilendirme, psiko-sosyal destek, farkındalık ve rehabilitasyon hizmetleri de sunulacak. Verilecek destek, suçun işlendiği tarihten başlayıp dava sonuçlanıncaya kadar sürecek.


Kaynak: Aksam
http://www.aksam.com.tr/guncel/suc-magdurlarina-adem-destegi/haber-689572
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol