banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
17 Ocak 2016 Pazar 13:47
STK'lardan açıklama: Akademisyenler birleştirici bir dil kullanmalı
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Sivil toplum örgütlerince, terörün rastgele türlüsüne hakkında eş bir eda sergilenmesi gerektiği vurgulanarak, ilkin üniversitelerde etkin akademisyenler de engelleme camianın hepsi kesimlerinin düşüncelerini anlatım ederken birleştirici bir dil kullanmaya uyanıklık göstermelerinin sonuç adım ehemmiyetli bulunduğu belirtildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği, (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), HAK-İŞ Konfederasyonu, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) ve Türkiye KAMU-SEN kabilinden kolektif meydana getirilen kayıtlı açıklamada, Türkiye'nin üreticileri, esnafları, çiftçileri, müteşebbisleri ve mensupları namına sonuç devirde ülkenin bütünlük ve beraberliğini zedeleme boyutuna vasıl tabloyu iri fikir ile izlem ettikleri ve ülkeyi muhasır yıldırı olaylarından, kalan dirilik kayıplarından sonuç adım tasalı oldukları aktarıldı.

Meselenin bundan sonra ülkenin içtimai yapısını yıkma eden, vatandaşların birbirlerini anlamalarını olanaksız kılan toy bir boyuta vardığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Özellikle üniversitelerimizde etkin akademisyenler de engelleme camianın hepsi kesimlerinin düşüncelerini anlatım ederken birleştirici bir dil kullanmaya uyanıklık göstermeleri sonuç adım iri bir ehemmiyet taşıyor.

Elbette tek mutluluk teröre ödünleme veremez. Elbette tek mutluluk zat sokaklarında asayiş güçleri haricinde, silahlı unsurların dolaşmasını kabullenemez. Elbette tek mutluluk zat vatandaşlarının günce yaşamlarına teröristler kabilinden karışma edilmesini bildirme edip, durağan kalamaz. Devletin amacının; yurttaşlarımızın en asliye haklarını korumak, onların hayatını bir an önceki normale yöneltmek bulunduğunun baştan sona beraberce bilincinde olmalıyız.

'Teröre hakkında beraberce savaşım etmeliyiz'

Türkiye namına terörün rastgele türlüsüne hakkında eş bir eda göstermeli, teröre hakkında beraberce savaşım etmeliyiz. Tüm kurumlarımıza ve yurttaşlarımıza da bir çağrımız var: Birlik ve beraberliğimizi korunum buyurmak mecburiyetinde olduğumuz çağımızda sağduyu ortamında ve sükunetle beraberce cereyan edelim. Bizleri kımıldatma buyurmak isteyenlerin oyunlarına gelmeyelim. Kurumlarımızı yıpratıcı cepheli yorumlardan ve esassız suçlamalardan kaçınalım. Bizler devletimizin ve milletimizin, bütünlük ve el birliği bünyesinde rastgele muhtelif zorluğun üstesinden istikbaline ilişkin sarsılmaz bir garanti sahibiz. Birlik ve beraberliğimizi korunum edeceğiz, terörün içtimai yapımızı yıkma etmesine okazyon vermeyeceğiz.'

Muhabir: Zeynep Beyza Kılıç

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 17.01.2016 13:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol