banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
21 Ekim 2015 Çarşamba 11:59
"Sözcü'nün yaptığı yalan haberler ahlaksızlıktır"
banner188
banner213
banner230

Armutlu’da polis operasyonunda vurulan Dilek Doğan’ın ailesinin avukatı Günay Dağ, Sözcü gazetesinin Doğan’ı hedef gösteren yalan haberlere devam ettiğini söyledi. Dağ “Şenol Gezer denen gazeteci aynı ahlaksızlığa bugün de devam etti. Bunun adı ahlaksızlıktır, bilerek yalan haber yapıyor” dedi.

İleri Haber'den Sami Menteş'in haberine göre; Dilek Doğan’ın vurulduğu günden itibaren Sözcü’nün yalan haberler yaptığını söyleyen Dağ, “Hem basın etiği hem de yasal gereklilikler açısından asla kabul edilemez. Bunlara haber demek bile doğru değil. Suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

‘EMNİYETİN AÇIKLAMASI HABERİ YALANLADI’
Dağ, Sözcü’de yer alan haberlerle ilgili “Şenol Gezer 2 gündür bu tarz haberler yapıyor. Dün yaptığı haberde yine emniyeti kaynak gösterip, Dilek’in canlı bomba olarak arandığını, evde çatışma çıktığını, silahla karşılık verildiğini, çatışma sırasında Dilek’in yaralandığını söyledi. Baştan aşağı yalandı. Emniyetin daha sonraki açıklaması da haberin yalan olduğunu gösterdi. Ama bu adam, Şenol Gezer denen gazeteci aynı ahlaksızlığa bugün de devam etti. Bunun adı ahlaksızlıktır, bilerek yalan haber yapıyor” dedi.

‘SERVİS EDİLMİŞ KURMACA HABER’
Sözcü’nün bugünkü haberine de değinen Avukat Dağ, “Bugünkü haberinde de Dilek’in örgüt üyesi olduğunu, daha önceden örgütsel faaliyeti olduğunu, 2011’den beri faaliyet gösterdiğini yazmış. İbrahim Çuhadar’la birlikte ‘illegal bir dergi’ dağıttığını yazmış. Yine bütün aile fertlerinin örgüt üyesi olduğunu yazmış. Bunların hepsi de baştan aşağı yalan. Düzeltilecek tek bir yanı yok. Hiçbir bilgi doğru değil. Emniyetten servis edilmiş açık bir kurmaca, senaryo ürünü haber” diye konuştu.

Sözcü muhabiri Şenol Gezer’in haberleriyle ilgili “her anlamda, hem basın etiği hem de yasal gereklilikler açısından asla kabul edilemez haberlerdir. Bunlara haber demek bile doğru değil” diyen Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şenol Gezer de habercilik görevinin en asgarisini bile yerine getirmeden, hiçbir araştırma dahi yapmadan, bize dahi sormadan, ailesine dahi sormadan bu şekilde yalan haberler yapmaya devam ediyor. Yaptığı haberler yalan haberler olmanın ötesinde, iftira niteliğinde suç teşkil ediyor. Yine Dilek Doğan’ın vurulmasıyla ilgili devam eden soruşturmayı manipüle etmeye yönelik bir haber. Bu amaçla da yapılmış bir haber. Bu anlamda yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçunu oluşturuyor.”

http://www.birgun.net/haber-detay/sozcu-nun-yaptigi-yalan-haberler-ahlaksizliktir-92950.html

banner229
Son Güncelleme: 21.10.2015 12:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol