banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Mayıs 2016 Çarşamba 14:37
Sözcü Kalın: Davutoğlu yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyaretinde bulunacak
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır'daki saldırıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Terörle mücadelede kararlı bir şekilde adımlar atılıyor. Özellikle Diyarbakır'da yaşanan elim hadise sonrası hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızla ilgili bir kaç noktanın altını çizmek isterim. Bu, çok daha büyük bir planlı intihar saldırısının önlenmiş halidir. Maalesef 13 vatandaşımızı kaybettik.
Çok daha büyük bir patlama olabilirdi Allah korusun. Bu olay bile bölücü örgütün hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Hala birilerinin bölücü örgüte sesini çıkartamaması ayrıca ibretamiz bir hal alıyor. Eli kanlı Esed rejimine ses edemeyenler, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Cumhurbaşkanını, Genelkurmay Başkanını, askerini suçlayabilmektedir. Bu kadar arsızca saldırı ile de karşı karşıyayız.
Bu saldırılar terör saldırıları kadar menfurdur. Alçakça yapılmaktadır" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı basın toplantısında, "Maalesef binlerce masum insan hayatını kaybetti. Biz Türkiye olarak Kırım Tatarlarının bu acısını hiç bir zaman unutmadık. Gelecek nesillere de unutturmama konusunda kararlıyız.
Açılan yaralar hala canlı, diridir. 70 yıl sonra Kırım'ın gayri meşru bir şekilde ilhak edilmesi ile bu yaralar tekrar canlanmıştır. Kırım Tatarlarının yanında olmaya devam edeceğiz. Kırım Tatara Meclisi'nin de faaliyetlerini düzmece bir dava ile sonlandırılması illegal bir yapılanma gibi muamele görmesini de kabul etmediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Tarihe kara b1ir leke olarak geçen bu etnik temizliği kınıyoruz" diye konuştu.

"BÜTÜN BEŞİKTAŞ CAMİASINA HAYIRLI OLSUN"

 Beşiktaş'ı şampiyonluğundan dolayı kutlayan Kalın, "Bütün Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun" dedi.

ZİRVENİN AÇILIŞINI 23 MAYIS'TA BM GENEL SEKRETERİ VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPACAK

Suriye'den Filistin'e dünyanın çeşitli bölgelerinde 60 milyona yakın insanın çatışma ve şiddet ortamda bulunduğunun altını çizen Kalın, bu sorunların İstanbul'da yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'nde masaya yatırılacağını söyledi. Kalın, insani yardım konusunun sınırları aşan bir durum konumuna geldiğini belirterek, Türkiye'nin bu zirveye ev sahipliği yapmasının önemine dikkat çekti. Zirvenin açılışı 23 Mayıs'ta BM Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacağını kaydetti.

(DİYARBAKIR'DAKİ SALDIRI) "BU, ÇOK DAHA BÜYÜK BİR PLANLI İNTİHAR SALDIRISININ ÖNLENMİŞ HALİDİR"

Diyarbakır'daki saldırıyla ilgili konuşan Kalın, "Terörle mücadelede kararlı bir şekilde adımlar atılıyor. Özellikle Diyarbakır'da yaşanan elim hadise sonrası hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızla ilgili bir kaç noktanın altını çizmek isterim. Bu, çok daha büyük bir planlı intihar saldırısının önlenmiş halidir. Maalesef 13 vatandaşımızı kaybettik. Çok daha büyük bir patlama olabilirdi Allah korusun. Bu olay bile bölücü örgütün hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Hala birilerinin bölücü örgüte sesini çıkartamaması ayrıca ibretamiz bir hal alıyor.

"ESED REJİMİNE SES EDEMEYENLER, CUMHURBAŞKANINI, GENELKURMAY BAŞKANINI, SUÇLAYABİLMEKTEDİR"

Eli kanlı Esed rejimine ses edemeyenler, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Cumhurbaşkanını, Genelkurmay Başkanını, askerini suçlayabilmektedir. Bu kadar arsızca saldırı ile de karşı karşıyayız. Bu saldırılar terör saldırıları kadar menfurdur. Alçakça yapılmaktadır. Ortada tek bir delil yokken, Türkiye'nin yabancı teröristlere müsamaha gösterdiğini iddia edenler kendi ülkelerindeki radikal örgüt mensuplarını nasıl başka ülkelere gönderdiğini çıkan haberlerle ortadadır. Bugüne kadar 3 bine yakın DAEŞ hedefi vuruldu. 1300'den fazla da DAEŞ terör mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Vurulmaya da devam ediyor. Türkiye'yi DAEŞ terör örgüt mensupları veya başka örgütlere göz yummakla vs. dile getirmelerinin bu tür iddiaları ortaya atmalarının akılla, vicdanla hiçbir şekilde ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

"DAVUTOĞLU YARIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A VEDA ZİYARETİNDE BULUNACAK"

İbrahim Kalın, yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretinde bulunacağını kaydetti.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 18.05.2016 14:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol