banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
18 Mart 2015 Çarşamba 15:18
banner188
banner213
banner230
Soma'da Kolin Şirketi’nin başlattığı imza kampanyası, AKP kadın kolları tarafından yürütülürken Yırca köylülerinin tepkisi imza masasını kaldırttı.

Soma Yırca Köyü’nde acil kamulaştırmayla hukuksuz bir şekilde 6 bin ağacı katledip, köylülere kelepçe takan, şiddet uygulayan Kolin Şirketi, hukuksuzluğunu meşrulaştırmak için Soma’nın merkezinde imza kampanyası başlattı.

İmza kampanyasını AKP’nin kadın kolları üstlenirken sessiz sedasız çevrelerinden geçenlere seslenerek çağrı yapan AKP’li kadınlar, tesadüfen Yırca köylüsü olan bir kadından imza isteyince köylünün tepkisiyle karşılaştı.

Tepkiye karşı ne yapacağını bilemeyen kadınlar telefon ile AKP bürosundan destek istedi. Çevredekilerin de tepkisinin yoğunlaşması üzerine olay yerine polis geldi.

Yırca’da ağaçlarını kaybeden kadının tepkisini engelleyemeyen polisler, çevrede olayı görüntüleyenlere saldırdı.

Aldıkları imza listelerini çantalarına saklayan kadınlar kalabalığa, “Yırcalılar kanser oluyorsa olmayacakları yere gitsinler” diyerek kendilerini savundu. Bu sözler üzerine Somalıların da tepkisi büyüdü ve AKP’li kadınlar imza masasını kaldırmak zorunda kaldı.
Kaynak: (Sendika.org

banner229
Son Güncelleme: 18.03.2015 15:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol