banner200
banner235
banner225
14 Mayıs 2014 Çarşamba 21:20
Soma Maden'in sahibi kimdir ? (Alp Gürkan Kimdir)
banner188
banner213
banner230

 Soma Maden,Dün akşam saatlerinde Manisa'nınSoma ilçesinde meydana gelen maden kazası bir anda ülkenin gündemine oturdu. Ölü ve yaralı sayısının yüzlerle ifade ettiği Soma Maden faciasında 

tüm dikkatler Soma Maden'in sahibi kim sorusuna yönetildi. Soma Maden İşletmelerinin sahibi Alp Gürkan kimdir? Alp Gürkan ve Soma maden hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.
 
 
Maden Sahibi Alp Gürkan hakkında önemli açıklamalar haberimizin detayında bulabilirsiniz. Soma maden ve Soma Holding sahibi Alp Gürkan kimdir? Alp Gürkan maden işletmeciliğine nasıl başladı? Alp Gürkan kimdir? Soma'da son durum ne? Soma Holding Sahibi kimdir? Ayrıntılar milliyet.com.tr'de
 
Soma maden ve Soma Holding sahibi Alp Gürkan kimdir? Alp Gürkan maden işletmeciliğine nasıl başladı? Alp Gürkan kimdir? Manisa Soma faciasında maden ocağının sahibi kimdir? Soma Holding'in patronu Alp Gürkan Soma kimdir? Soma maden ocakları ne zaman Soma Holding'e verildi? Soma maden holding ne zaman kuruldu? Soma maden holding'de kaç kişi çalışıyor?Soma maden holding ile ilgili her şey milliyet.com.tr'de
 
Soma’da yüzlerce işçinin mahsur kaldığı facianın yaşandığı maden ocağını işleten Soma Holding, 1984'te Soma Kömür A.Ş. adıyla kurulup kömür madenciliğine başladı.
 
2005'te Türkiye Kömür İşletmeleri’nden (TKİ) devralma suretiyle yaklaşık 18 milyon ton kömür rezervinin rödovans (kömür payı) karşılığında işletilmesi işini üstlendi.
 
Kazanın yapıldığı madeni işleten Soma Holding 1984 yılında kömür madenciliği faaliyetine başladı. Soma Holding'e ait
 Ölü ve yaralı sayısının yüzlerle ifade ettiği Soma Maden faciasında tüm dikkatler Soma Maden'in sahibi kim sorusuna yönetildi. Soma Maden İşletmelerinin sahibi Alp Gürkan kimdir? Alp Gürkan ve Soma maden hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.
Soma Kömür İşletmeleri, 2009 yılı Eylül ayında Soma Eynez bölgesinde 15 milyon ton kömür rezervinin üretilmesi kontratını Ciner Grubu'ndan devir alarak yıllık 2.5 milyon ton üretim kapasiteli yeni bir maden sahası işletimine başladı. Şirketin, 5 bini yeraltı olmak üzere 5 bin 550 kişi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Kadrosunda 130 civarında mühendis bulunuyor. Soma Grubu'nun internet sitesinde, şirketin ayrıca inşaat sektöründe de faaliyet gösterdiği belirtilerek, “Soma Grubu, 2010 yılında çok katlı bina, endüstriyel tesisler,konut ve ticari bina alt yapı ve üst yapı inşaat ve taahhüt faaliyetlerinde bulunmak üzere Soma İnşaat A.Ş.'yi kurmuştur. Spine projesinin ana müteahhitliğini Soma İnşaat üstlenmiş durumdadır. Soma Holding bünyesinde yaklaşık 6.000 çalışan bulunmaktadır. Grubun en büyük şirketi olan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. 2011 yılı ISO 500 listesinde 231. sırada yer almaktadır” ifadesi yer alıyor.
 
Soma Kömür İşletmeleri'nin internet sitesinde ayrıca şu ifadeler yer aldı:
 
“Soma Kömür İşletmeleri, özellikle T.K.İ sözleşmeleri sonrası artan üretim hacmine paralel olarak, işçi istihdamında da çok önemli bir artış sağlamıştır. Hali hazırda şirketimiz, 5.000'i yeraltı olmak üzere 5.550 kişilik tecrübeli bir kadroyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Kadromuz içerisinde 130 civarında mühendisten oluşan teknik ekibimiz de iş güvenliğini temin ve verimliliği artırmak için çalışmaktadır. Soma Kömür İşletmeleri, işçi sağlığı ve iş güvenliği yönüyle de örnek bir şirket olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Bu bağlamda, tüm çalışanların periyodik kontrolleri aksatmadan sürdürülmekte, branş eğitimlerine de büyük önem verilmektedir”

Milliyet
banner229
Son Güncelleme: 14.05.2014 21:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol