banner200
banner235
banner225
15 Kasım 2012 Perşembe 11:20
Sokakta çocuk çalıştırmak suç!
banner188
banner213
banner230
 Çiftin cezaevine girmesinin ardından yaşları 3-16 arasında değişen 10 çocuğuna yakınları bakmaya başladı. İddiaya göre, Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'ndeki tanınmış aşiretlerinden birinin kızı olan Yasemin Y.'nin okula gönderdiği çocuklarından Halil Y., belirli günlerde ailesinden habersiz gittiği internet kafenin parasını çıkarabilmek için evinin uzağındaki mahallelerde kağıt mendil satmaya başladı. 

Polis tarafından 10 kez yakalanan küçük çocuğun annesi Yasemin Y. ve tarım işçisi babası Salih Y.'ye, 'Disiplin yetkisini kötüye kullanma' ve 'Çocuğa kötü davranma' suçlarından dava açıldı. Yargılama sonunda oğullarının kendilerinden habersiz mendil sattığını iddia ederek suçlamayı kabul etmeyen Yasemin Y. ile Salih Y. 2'şer ay hapis cezasına çarpıtıldı, ertelenmeyen ceza paraya da çevrilmedi. Y. çiftinin temyiz ettiği karar Yargıtay tarafından onandı. Bu karar üzerine yakalanan Yasemin Y. ile Salih Y., cezalarını çekmek üzere cezaevine gönderildi. 

Yaklaşık 40 gün hapis yatacak olan çiftin yakınları, "Bu insanlar çocuklarına bilerek mendil sattırmamıştır. Aksi takdirde 10 çocukları var onlara da sattırırlardı. Çocuk internet kafeye gitmek için mendil satmış. Her yakalandığında da baba oğlunun cezalandırmış. Çocuk mendil sattı diye hapis cezası olmaz"dedi.
banner229
Son Güncelleme: 15.11.2012 11:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol