banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
19 Temmuz 2016 Salı 13:07
Sokağa çıkmamız an meselesi
banner188
banner213
banner230

HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, “Kürt halkının sokaklara ve meydanlara inmesi an meselesidir" dedi.

PKK’nın yurtdışındaki yayın organı Yeni Özgür Politika’nın yayımladığı habere göre, HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım Abdullah Öcalan’ın durumunu sorarak, "Önder Öcalan'ın durumu netleşmediği için Kürt halkının sokaklara ve meydanlara inmesi an meselesidir" dedi.

Darbe girişiminden sonra Abdullah Öcalan'ın durumuna dikkat çeken HDP’li vekil Nadir Yıldırım, "Önder Öcalan'ın bize iyi olduğunu söyleyenler, Cizre'de gençlerimizi diri diri yakanlardır, kentlerimizi talimatları ile yerle bir edenlerdir. Önder Öcalan'ın durumu netleşmediği için Kürt halkının sokaklara ve meydanlara inmesi an meselesidir." dedi.

Öcalan'ın durumunun net olmadığını iddia eden Yıldırım, şöyle devam etti: "Halkın bu nedenle Kürdistan'da sokaklara ve meydanlara inmesi, meydan ve sokakları tutması an meselesidir. Bu kaygıdan hareketle metropollerdeki Kürtlerin harekete geçmesi an meselesidir. Bu durum netleşene Önder Öcalan'dan güvenilir kaynaklardan kesin, net, somut bilgi gelene kadar bizim için temel gündem olacaktır ve halkımız seferberlik içinde olacaktır." 

Odatv.com

banner229
Son Güncelleme: 19.07.2016 13:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol