banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
01 Haziran 2016 Çarşamba 17:02
Smartcon Zirvesi'nde geleceğin yenilikçi iş modelleri buluştu
banner188
banner213
banner230

Yenilikçi ve yüksek teknoloji odaklı start-up ekosisteminin paydaşlarını bir araya getiren “Smartcon2016 Zirvesi”nde, “Start-upDay” Akbank’ın katkılarıyla gerçekleşti.

Smartcon ve Analytics Center’ın evsahipliği yaptığı Start-up Day’de,Türkiye’de girişimcilik alanının gelişmesi ve ilerlemesi için atılması gereken adımlar tartışıldı, yatırımcılık yapan ve rehberlik eden, alanında uzman aktörlerle tanışıldı ve girişimcilere verilen destekler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Ayrıca, düzenlenen Start-up Day yarışmasında 14 finalistin hazırladıkları sunumlara yer verildi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Emre Zorlu, Start-up Day konferansında konuşmacı olarak yer aldı ve inovasyonun gelişmesi ve yaygınlaşması sürecinde start-up’ların önemine değinerek, büyük kurumlar ile start-up’ların birbirini tamamlayıcı yönlerine ve uyumlu çalışabilme yöntemlerine ışık tuttu.

"Start-UpDay"de teknoloji ve bankacılık hizmetlerinin birleştirilmesinde yaptıkları yenilikçi çalışmaların, geliştirdikleri ürün ve uygulamalara olan ilgiyi her geçen gün artırdığını vurgulayan Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "Müşterilerimiz, kendileri için büyük yenilikler içeren teknolojik yeniliklerimizi her geçen gün daha çok kullanıyor" dedi ve ekledi:

"Türkiye'de ilk kez API altyapısını programcıların hizmetine açan banka olarak, en yeni uygulamaları ilk olarak müşterilerimizin deneyimlemelerini sağlamaya dönük çalışmalarımıza bir yenisini eklemiş olduk. Bu atılımımız ile, teknolojide ulaştığımız ileri seviyeleri, müşterilerimize bankacılık hizmetlerini en avantajlı şekilde ulaştırmak için devreye almaya devam edeceğiz."

"FinTech" denilen ve finans ile teknolojiyi birleştiren yeni şirketlerin, geçen yıl küresel ölçekte 15 milyar doların üzerinde yatırım alarak hızla kendilerine yer açmaya başladıklarına işaret eden Orkun Oğuz, "Akbank olarak bunları sektörümüzdeki yeni oluşumlardan ziyade bankaların işini kolaylaştıran, stratejik işbirliği yapılabilecek şirketler olarak görüyoruz" dedi ve şu bilgileri verdi:

"Banka olarak teknolojinin hızla geliştiği bu dünyada önceliklerimizi çok uzun zaman önce belirledik. Akbank olarak inanıyoruz ki; FinTech’leri, köklü banka çalışanları ile yeni mezun, teknoloji dahileri birlikte yaratıyor. Biz de esnek, hızlı ve proaktif bir şekilde tüm Akbanklılarla birlikte birçok yeniliği kendi içimizde üretebiliyoruz. Bu nedenle Akbank olarak tüm gelişmeleri yakından takip ediyor, birçok yeni teknolojiyi hızlı bir şekilde müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Klasik anlamda devam ettiğimiz, alışılmış büyük firmalarla gerçekleştirdiğimiz uzun süreli işbirliklerimizin yanı sıra, artan oranda ‘FinTech’lerle de çalışıyoruz.”

Akbank’ın yüksek teknolojiye son 5 yılda yaptığı 500 milyon dolar yatırımla, geleceğin bankacılık anlayışını bugüne taşıdığının altını çizen Oğuz, mobilin bankası Akbank olarak mobil bankacılık pazarının iki katı büyüyerek bu alandaki liderliğimizi sürdürüyoruz” diye ekledi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 01.06.2016 17:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol