banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
15 Ocak 2016 Cuma 07:57
Skandal iddia! MİT ajanlarının aracını çaldılar
banner188
banner213
banner230

Bulgaristan’da yetkililerin, iki ülke arasında diplomatik krize neden olabilecek bir skandalı aylardır kamuoyundan gizledikleri ortaya çıktı. 
 
Bakan’ın oteli
 
Vatansever Cephe Meclis Grubu Başkanı ve milliyetçi ‘Bulgaristan’ın Kurtuluşu için Ulusal Cephe’ (NFSB) partisinin  Genel Başkanı Valeri Simeonov’un Bulgar meclisine taşıdığı iddiaya göre, 4 MİT ajanı, Türkiye plakalı Audi Q7 marka bir ciple Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitti. Bulgaristan göçmeni bir işadamına ait cipi kullanan Türk ajanlar, beraberlerinde ultra modern bir dinleme cihazını da getirdi. 
 
Türk ajanlar Sofya’nın Dragalevtsi semtinde bulunan ve Türk kökenli olan Savunma Bakan Yardımcısı Orhan İsmail’in kardeşine ait bir otelde konakladı. Dinleme cihazı ve cip otelin kapalı garajına bırakıldı. Ancak hırsızlar gece garaja girerek aracı içindeki dinleme cihazıyla birlikte çaldı. 
 
Olay ortaya çıkınca Bulgar siyasetçiler, polis, gizli servis ve mafya seferber oldu. İlk olarak aracın bulunması için Bulgaristan’ın büyük mafya babalarından ‘Mityo Ochite’ lakaplı Dimitar Zhelyazkov  ile irtibata geçildi. Bulgar mafya babası bütün kanalları kullanarak aracı kimin çaldığını tespit etti ve içindekilerle birlikte iade edilmesi için girişimde bulundu. 
 
Aracı çalanlar durumdan şüphelendi ve 20 bin euro fidye istedi. Yapılan görüşmelerin ardından Bulgar polisi aracı ve dinleme cihazını Sofya yakınlarında terk edilmiş olarak buldu.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 15.01.2016 07:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol