banner200
banner225
16 Nisan 2014 Çarşamba 18:47
Sıkıyorsa Abdullah Gül yaz
banner188
banner213
banner230
 AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik yaptığı açıklamada toplantıda, 30 Mart yerel seçimlerinin geniş bir değerlendirilmesinin yapıldığını, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin grubunun eğiliminin dağıtılan anket forumları ile sorulduğunu ve 3 dönem kuralının konuşulduğu bildirdi.
Ankara kulislerinde ise yapılan anket ile ilgili olarak, “AKP içinde Başbakan’a muhalif ya da Cemaatçilerin tehşir edilmesi amacı güdüyor” şeklinde yorumlar yapıldı.
Hüseyin Çelik’in toplantı devam ederken yaptığı açıklaması şöyle:

3 DÖNEM KURALI MASADA
“Bu toplantıda, 30 Mart seçimlerinin geniş bir değerlendirmesi yapılmış, milletvekillerimiz seçim sonuçları ile ilgili görüş ve kanaatlerini söz alarak grubumuzla paylaşmışlardır. Toplantı gündeminde 10 Ağustos’ta ilk tur oylaması yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak grubumuzun eğilimi, dağıtılan anket formları ile sorulmuş, gerekli istişareler yapılmıştır. Toplantıda ele alınan bir diğer husus, tüzüğümüzde yer alan 3 dönem kuralı olmuştur. Bu konu ile ilgili bir değişiklik yapılıp yapılmaması gerektiği yine dağıtılan anket formlarıyla milletvekillerimize sorulmuştur. Her iki konu ile ilgili olarak doldurulan anket formları Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilecektir.

“CUMHURBAŞKANLIĞI KONUSUNDA NİHAİ KARAR MAYIS AYINDA VERİLECEK”
Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimi, gerekse 3 dönem kuralı ile ilgili hususlar, 18 Nisan 2014 tarihinde yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, ardından Büyük Kongre delegeleri ile yapılacak bir toplantı ve Mayıs başında, daha sonra yeri belirlenecek olan 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda ele alınacak ve böylelikle nihai bir karara varılacaktır. 2002’deki 3 Kasım seçimlerinden sonra, Sayın Başbakanımızın milletvekili olmamasından dolayı, kimin başbakan olması gerektiğinden, 2007’de Cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiğine kadar birçok önemli husus, hep geniş çaplı istişare ve değerlendirmeler sonucu ortak akılla karara bağlanmıştır.”

“AK PARTİ, TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLMAYI BAŞARMIŞ TEK SİYASİ HAREKETTİR”
Başbakanımız ve Genel Başkanımız birçok önemli konuda istişare, nabız tutma ve eğilimlerin belirlenmesi hususunu, AK Parti camiası ile sınırlı tutmamış, STK’ların, kanaat önderlerinin, nihayet sokaktaki vatandaşın ne istediği tespit edilmeye çalışılmıştır. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak aynı tavrın ve tutumun ortaya konacağından kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti, Türkiye’nin partisi olmayı başarmış tek siyasi harekettir. Türkiye’nin isteği ve arzusu bizim de istek ve arzumuzdur. Halkımız neyi isterse o olacak, halkın istemediği ise olmayacaktır.”

O ANKETTEN BAŞBAKAN ERDOĞAN MI ÇIKTI
Başbakan Erdoğan bugün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili anket yapıldı.
Habertürk’ün haberine göre, AKP’li vekillerin doldurduğu anket sonucunda Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ismi öne çıkıyor.

CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN ÇANKAYA İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili konuşan Gül, “Seçimlerde halk karar verecektir. Hiçkimse şimdiden ‘Bu iş cebimdedir’ dememektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının devamı şöyle: “Sayın Başbakan’la yakında konuşacağız. İkimizle ilgili konu. Başka adaylarda söz konusu olacaktır. Türk halkı karar verecektir. İkimiz konuşacağız deyince farklı eleştiriler duyuyorum. Seçimlerde halk karar verecektir. Kimse ‘Bu iş cebimdedir’ demeyecektir. Önümüzde zaten bunlar çok konuşulacak. Benim ne düşündüğümde önemli olacak dedim.”
Odatv.com
banner229
Son Güncelleme: 16.04.2014 18:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol