banner200
banner222
11 Ocak 2013 Cuma 09:45
Sigortalı lehine düzenlemeler içeren ve 4,5 milyon vatandaşı ilgilendiren tasarı kabul edilerek yasalaştı.
banner188
banner213
banner230
TBMM 'de kabul edilen kanuna göre, milletvekilleri, dışarıdan atanan bakanlar ve gazeteciler de daha önce olduğu gibi kamuoyunda yıpranma payı olarak bilinen fiili hizmet  zammından yararlanacak.
         
Prim borcu olduğu için bir yakınının üzerinden doktora giden Bağ-Kur'lular, SGK tarafından bu konuda kendilerine çıkarılacak borçları ödemeyecek.
         
Emekli olduktan sonra kamuda çalışmaya devam edip, emekli aylığıyla birlikte maaş da alan memurlar, bu aylıklara ilişkin borçlarını taksitlendirebilecek.
         
Terörle mücadelede malul kalanlar ile Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri kamu hastanelerinden sevk almadan özel hastanelere gidebilecek ve fark ücreti ödemeyecek.
        
Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye başlayan öğrenciler 120 gün süreyle sağlık hizmetleri nden yararlanacak.

Samanyolu

banner229
Son Güncelleme: 11.01.2013 09:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bayram biranğer 2013-01-12 16:18:13

bakur borcum var yasadan nasıl yaranlebilirim

Avatar
Yaşar Toprak. 2013-01-20 18:47:33

Bu Kanunun Çıkarılmasında Emeği geçenlerden ALLAH Razı Olsun! Kim bu güzel topraklar ve üzerinde yaşayan insanlar için iyi şeyler yaparsa bu halk onlara minnettar olur ve tarih onları iyi anar! Bu arada bu kanunun çıkarılmasında ilk hareketi sağlayan Başbakana 26.11.2012 Tarininde özel olarak gönderdiği yazı ile "Lise dengi öğrenimlerini tamamlayıp aynı yıl içinde yükseköğrenimlerine başlayan öğrencilerin mağduriyetini" dile getiren ve bu konuda kanunda değişiklik yapılmasını Öneren Ekonomi Yazarı Hasan Yaşar Özfidan'ın yazısnın etkisi olduğuı söylenmekte! Bu isimsiz kahraman kim? Söylenenler doğrumu?
Gençler adına bu kanunun çıkarılmasında emeği geçen isimi bilinen ve bilinmeyen tüm kişilere teşekkür ederim. Üniversiteyi kazanan ve çıkarılan genel sağlık sigorta prim borcunu ödeyemeyen öğrenci babası Yaşar Toprak.