banner200
banner235
banner225
20 Mayıs 2016 Cuma 09:14
SGK İddianamesinde Şok:”Adı İhbarcı Olarak Yazılan İşadamı Ahmet Küçükbay’ın Kimlik Bilgileri Çalıntı Çıktı”
banner188
banner213
banner230

 FETÖ/PDY Terör Örgütü’ne hizmet ettiği iddia edilen Şifa Hastaneleri’ne yönelik yapılan operasyon ile ilgili 71 sayfalık iddianamede adı ihbarcı olarak geçen İzmirli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın kimlik bigileri ve mail adresi çalıntı çıktı. “Şifa Hastanelerine yönelik yapılan operasyonun ihbarcısı İzmirli işadamı Ahmet Küçükbay çıktı” şeklindeki haberlerden sonra iş adamı Ahmet Küçükbay’ın Avukatı Metin Özyurt yaptığı açıklamada, iddianamede adı geçen söz konusu kişi müvekkili Ahmet Küçükbay olmadığını, müvekkilinin çalınan kimlik bilgileri ve mail adresi üzerinden BİMER’e ihbar yapıldığını söyledi.

Müvekkilinin yapılan ihbar ile ilgili uzaktan yakından ilgisinin olmadığını belirten Ahmet Küçükbay’ın Avukatı Metin Özyurt, “Müvekkilimadına böyle bir ihbar yapıldığı konusunda intikal edince şok olduk. Müvekkilim böyle bir ihbarı yapmadığını beyan etti. Bunun üzerine Emniyet konuyla ilgili soruşturma başlattı. Müvekkilimin TC kimlik numarası kullanılmak suretiyle adına açılan ahmetkckbay hesabı ile BİMER’e başvuru yapılmış. Polis yaptığı araştırmada BİMER’e Yalı internetcafe’den gönderildiğini, maili kimin gönderdiği konusunda bilgi sahibi olmadığını belirten işletmeci Bülent M.A.um hakkında dava açıldığını ve bu davanın halen sürdüğünü söyledi.

SAVCI AHMET KÜÇÜKBAY ADINI İHBARCI OLARAK İDDİANAMEYE KOYDU

İşadamı Ahmet Küçükbay’ın kimlik bilgilerinin ve mail adresinin kullanılarak BİMER’e ihbar yapıldığı konusuyla ilgili açılan dava sürerken, SGK operasyonu ile ilgili davayı açan Savcı Hidayet Kaya, hazırladığı iddianamede iş adamının adını ihbarcı olarak yazması dikkat çekti. Ahmet Küçükbay’ın kimlik bilgilerinin kullanılarak ihbarda yapıldığı konusunda açılan davayı kazandığı takdirde o zaman SGK operasyonu ile ilgili hazırlanan iddianamenin geçerli olup olmayacağı tartışma konusu oldu.

İDDİANAMEDEKİ O SATIRLAR

 

 

 

somut olay

İŞADAMI AHMET KÜÇÜKBAY TWİTTER HESABINDAN CEMAATLE İLGİLİ GÖRÜŞLER BELİRTMİŞTİ

İŞTE DAHA ÖNCESİ AÇIKLAMALARI;

“Değerli dostlar; sizinle önemli bir konuyu paylaşmak isterim. Gülen cemaati denilen olgu üç beş sene önce maddi, manevi katkıda bulunduğumuz, bizim zannettiğimiz bir hizmet cemaati değil, fitne yuvası ne olduğu belli olmayan ajan yuvası bir hal almış. Bir iki kurumda üyeliğimiz vardı, bu yılın başlarında iptal etmiş, ayrılmıştım. Bir süredir izliyorduk. Bizim bu olgu ile hiç bir fikir birliğimiz olamaz. Bizler bu konuda çok ciddi yanılgıya düşmüşüz, aldatılmışız maalesef. Yüce Allahım ülkemizi her türlü fitne, fesat, ayrımcılıktan muhafaza buyursun. Temennimiz, arzumuz budur

KİMLİK BİLGİLERİ ÇALINAN AHMET KÜÇÜKBAY’IN AÇTIĞI DAVA DİLEKÇESİ

ahmet küçükbay

ahmet2


Yargının Nabzı

banner229
Son Güncelleme: 20.05.2016 09:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol