banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Nisan 2016 Çarşamba 16:32
Şerife Nine bu habere çok sevindi
banner188
banner213
banner230

Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçesi'nde 84 yaşıdaki Şerife Cesur'un adı, çamurlu ayakkabıları ile girmediği devlet hastanesine verildi.İsim değişikliği nedeniyle yapılan törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu, hastaneye adı verilen Şerife Cesur, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, AK Parti Milletvekilleri Ramazan Can, Mehmet Demir, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sulakyurt'un Yeşilyazı Köyü'ne giderek, evinde ziyaret ettiği Şerife Cesur'un elini öptü, kendisine teşekkür ettikten sonra adı verilen hastaneye birlikte gelerek isim değişikliği nedeniyle yapılan törene katıldı. Rahatsızlığı nedeniyle bir süre önce Sulakyurt Devlet Hastanesi'ne gittiğini belirten Şerife Cesur, 'Hastane ve acil servisi çok temizdi. Benim ayakkabılarım köyden geldiğim için çamurluydu. 

Bunun üzerine ayakkabılarımı çıkararak içeri girdim. Hastane temizdi, pis olacak diye çıkardım. Çamur olmasına gönlüm razı olmadı. Hastaneye benim adım verilecekmiş, Allah razı olsun' dedi.Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise yaptığı konuşmada, 'Şerife teyzeye sağlık mensubu ve hekim olarak teşekkür ediyorum. Bir bakan olarak değil. Allah razı olsun. Bizim inanç değerlerimiz der ki; temizlik imandandır. Diğer taraftan bizim mesleğin de hekimliğin de olmazsa olmazı hijyendir. Yani temizliktir. Bizde hijyen yoksa, sağlık yoktur. 

O nedenle manevi değerlerimizin temsili, hem mesleki değerlerimizin temsilinde çok farklı bir örneğe mesaj olarak verdi. Biz hiç kimsenin hastanelerimize girerken ayakkabısını çıkartmasını istemiyoruz. Burada ne bizim ayakkabı çıkartılmasına ihtiyacımız var, ne de teyzemizin ayakkabı çıkarma gibi bir görevi var. Ama o ortamın kirlenmemesi adına, o ortamların temiz olması adına, bizim medeniyetimizin güzel bir örneğini bu yaşına rağmen gençlere ve topluma örnek olacak bir tarzda yansıtmış olması bizi birinci derecede memnun etti' dedi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 20.04.2016 16:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol