banner200
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
04 Haziran 2016 Cumartesi 18:52
'Senin elinden gelen oylamaya katılmamak mı?'
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ora İstanbul Arena'da Medipol Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Alman Parlamentosunun Ermeni iddialarına ilişkin kararını, "Tüm dünyaya sesleniyorum: Eğer kendinize güveniyorsanız, zerre kadar tarihe, ilme, belgeye, bilgiye saygınız varsa, biz bütün arşivlerimizi açtık, sizin de varsa arşivleriniz, siz de açın." sözleriyle değerlendirdi.

Erdoğan, "Gelin tarihçileri, hukukçuları, arkeologları görevlendirelim, hepsi birlikte çalışmalarını yapsınlar ve bu çalışmaların neticesinde çıkacak olana biz razıyız. Hodri meydan. Bunu sadece bugün söylemiyorum. Bunu Başbakan olduğum günden bu yana hep söyledim. Uluslararası toplantılarda da söyledim." şeklinde konuştu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile oylama öncesinde yaptığı görüşmeye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Ey Almanya sen ne yapmak istiyorsun, senin derdin ne? Önce onu söyle. Kendisiyle konuştuğumuzda da bana ne diyor biliyor musunuz, şu olaydan 3-4 gün önce, diyor ki, 'Elimden geleni yapacağım.' Senin elinden gelen parlamentoda oylamaya katılmamak mı? Burada eğer dürüst bir davranışın olsa katılırdın, o hani bir hanımefendi 'ret' dedi ya, ikinci 'ret' de senin oyun olurdu, ben de seni alkışlardım. Türk parlamentosunda, parlamentoyu ilgilendiren bir oylama olduğunda 'Siz grubunuza sahip çıkarsınız' diyen dedim siz değil misiniz? Peki siz grubunuza niye sahip çıkmadınız? Bunu kendisine söyledim. Dürüst değiller, samimi değiller. Bunların aldığı bu kararın kıymeti harbiyesi yok, buradan girer buradan çıkar, bizim için hiç önemi yok."

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 04.06.2016 18:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol