banner200
banner235
banner225
23 Haziran 2014 Pazartesi 18:01
Seni temize çıkaracak avukatın parası benden!
banner188
banner213
banner230

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dört bakanla ilgili yolsuzluk iddialarını araştıracak komisyonun 50 gündür çalıştırılmadığı gerekçesiyle Meclis Başkanı Çiçek'e yüklendi. Başbakan Erdoğan'ı da İsviçre'de 8 gizli hesabı olduğu iddialarının yalan olduğunu ispat etmeye çağırdı. Baykal'ın aynı iddiaların yalan olduğunu ispatladığını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Sayın Başbakan sana söz, sen yeter ki talimatı ver. Avukat parasını ben ödeyeceğim. Seni temize çıkarmak için yapacağım bunu" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Parti Meclisi toplantısı öncesinde basın açıklaması yaptı. Yolsuzluk iddialarının soruşturulmasının kasıtlı olarak geciktirildiğini savunan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

50 GÜN GEÇTİ

> 4 Bakanla ilgili yolsuzluk iddialarıyla ilgili komisyonunun kurulmasından bu yana 50 gün geçti. 50 gündür fezlekeler CHP’li üyelerin eline geçmesin diye engelleniyor.

MECLİS'İN Mİ AKP GRUBU'NUN MU BAŞKANISIN!

> Cemil Çiçek’e soruyorum o fezlekeleri ne reye kadar saklayacaksın. Bunun hesabını nasıl vereceksin. Sen TBMM’nin mi AKP Grubu’nun mu başkanısın.

KİM KASITLI

> Sayın Bülent Arınç daha önce şunu söylemişti: "Zannediyorum ki bu hafta içerisinde AKP grubu da soruşturma komisyonuna vereceği üyeleri bu hafta bildirmiş olacaktır. Verilmezse kasıtlı bir gecikmeden bahsedilmiş olabilir. Bunu sorumlusu da AK Parti grubudur." Sayın Arınç’a soruyorum bildirilmedi. Kim kasıtlı. Bu çifte standardı herkesin bilmesini istedim.

İKİ RÜŞVET HAVUZU

> 17 Aralık’tan sonra iki havuz çıktı ortaya. Biri medya havuzu diğer rüşvet havuzu. Rüşvet havuzu TÜRGEV. Başbakan’ın çocuklarının içinde oldukları TÜRGEV vakfı. Devletten ihale alanların rüşvetlerini yatırdıkları yer.

KAMU YARARI STATÜSÜ VERDİLER

> Daha önce bu vakfa, Royal Protokol adlı bir şirketten 99 milyon 999 bin 990 dolar geliyor. Bu konuyu açıklamama rağmen şu ana kadar bir Allah’ın kulu çıkıp şunun için para geldi demedi. Her konuya itiraz eden Recep Tayyip Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor. TÜRGEV’e Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararına çalışan vakıf statüsü verdiler. Tam bir yüz karası.

ÇOCUĞUYLA BERABER RÜŞVET ALAN RÜŞVET VEREN KONUMUNDA

> Acaba Bilal Erdoğan burada olmasaydı millet alacağı iş öncesi rüşvetini buraya yatırır mıydı. Erdoğan çocuğuyla beraber rüşvet alan, rüşvet veren konumdadır.

TAPEDE "KUCAĞIMIZA DÜŞECEK" DİYORDU

> 17 Aralık sonrası çıkan tapelerin birinde Başbakan ve oğlu rüşvet pazarlığı yapıyordu. Başbakan oğluna “bize ne söz verdiyse onu getirsin. Diğerleri getirdi. O da kucağımıza düşecek” diyordu.

SITKI AYAN'IN WİKİLEAKS'TA ADI VAR

> O tape Sıtkı Ayan’la ilgiliydi. Sıtkı Ayan kimdir. Wikileaks belgelerinde ismi geçen biri.

İSVİÇRE'DEKİ HESAP İDDİALARINI İSPATLAYAMADI

> O belgelerde Recep Tayyip Erdoğan’ın İsviçre bankalarında 8 ayrı hesabı olduğu iddia edilmişti. İspatla dedik. Yapamadı.

BAYKAL İSPATLADI

> Aynı iddia Sayın Baykal içinde yapılmıştı. Sayın Baykal hemen avukatına talepte bulundu ve bu iddiaların yalan olduğunu kanıtladı.

PARA HARCAMAYI SEVMİYOR İSTİFLİYOR

> Başbakan neden yapmıyor bunu. Para harcamayı sevmediğini para istiflediğini adımın Kemal olduğu kadar iyi biliyorum.

AVUKAT PARASINI BEN ÖDEYECEĞİM

> Sayın Başbakan sana söz, sen yeter ki talimatı ver. Avukat parasını ben ödeyeceğim. Seni temize çıkarmak için yapacağım bunu. Eğer temizsen, ama kirliysen ben biliyorum benden bunu istemezsin.

TARAF
banner229
Son Güncelleme: 23.06.2014 18:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol