banner200
banner235
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:37
Seksi selfie zekice değil!
banner188
banner213
banner230

"Seksi selfie" paylaşımında bulunan genç kızların çekici ve zeki bulunmadıklarını kanıtlamak için ABD'li psikologlar, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden sahte hesap açtı. ABD'deki Oregon State Üniversitesi psikologları, 20'li yaşlarda Amande Johnson ismiyle sahte iki hesap oluşturdu.

Amande Johnson'lardan biri hesabında seksi fotoğraflar paylaşırken diğeri profilinde pantolonlo bir fotoğraf koydu. "Amande Johnson'lu sahte hesaplar, yaşları 13 ile 25 arasında değişen 120 genç kıza soruldu. Ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

Seksi
görünmek için profiline mini etekli fotoğraf koyan "Amande Johnson" denekler tarafından fazla çekici bulunmadığı gibi, zeki de bulunmadı. Pantolonlu "Amande Johnson"un ise, daha saygın bir kişiliğe sahip olduğu görüşünde birleşildi.

Oregon State Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, "selfie"nin kadınlar hakkında yanlış bir izlenim yarattığını ortaya koydu. Sosyal medyada fotoğraf paylaşırken, fiziksel görünümden ziyade, karakterini ve ilgi alanlarını ortaya koyan fotoğrafların tercih edilmesi tavsiye edildi. (ntvmsnbc)

Son Güncelleme: 16.07.2014 12:41
Anahtar Kelimeler:
Seksi Selfie Zekice Değil!
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol