banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Ocak 2016 Pazartesi 13:49
Şehit polislerin cenazeleri memleketlerine gönderildi
banner188
banner213
banner230

Şırnak'ın İdil ilçesinde yıldırı örgütü PKK mensuplarınca meydana gelen saldırının peşi sıra kaldırıldığı hastanede şehit olan 3 polis memuru düşüncesince merasim düzenlendi.

Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki törende, şifahane morgundan tahsil edilen martir manşet memurları Mahmut Bilgin, Ersin Yıldırım ve Gültekin Tırpan'ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konulduktan sonradan özgeçmişleri okundu ve afsun edildi.

Polis memuru Ümmügülsüm Güler, icra ettiği konuşmada, şehitlerin dürüstlük ve itibar düşüncesince al bayrağı yakasız mintan bildiğini belirterek, yurt ve milleti yoluna martir olduklarını söyledi.

Törenin peşi sıra martir Bilgin'in cenazesi Ankara'ya, Yıldırım'ın Gaziantep'e, Tırpan'ın ise Amasya'ya gönderildi.

Törene, Vali Ali İhsan Su, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Emniyet Müdürü Celal Sel, şehitlerin meslektaşları ile eğreti karye korucuları da katıldı.

Alanya Caddesinde, PKK'lı teröristlerce zırhlı manşet aracının geçişi sırasında el inşası patlayıcının infilak ettirilmesi ve peşi sıra etraflıca namlulu silahla acı açılması kararı vurulan 7 manşet memurundan 3'ü otama dibine alındığı Şırnak Asker Hastanesi'nde müdahaleye karşın kurtarılamamıştı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 18.01.2016 13:49
Anahtar Kelimeler:
şehitŞırnakTörenCenaze
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol