banner200
banner225
15 Eylül 2011 Perşembe 11:45
 Savcılık 'Susurluk Raporunu' mercek altına aldı
banner188
banner213
banner230
Savcılık, Çarkın’ın itiraflarının ardından geçen haziran ayında, hazırladığı Susurluk Raporu tartışma yaratan eski Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş’ın “bilgisine” başvurmuştu. Soruşturma dosyasına, Savaş’ın “Susurluk olayı bir bütünlük içinde ele alınması gerekirdi. Ancak Susurluk olayının özü ve esası özellikle yargı safhasında gözden kaçmıştır” değerlendirmesi de girdi.

Soruşturma savcısı Hakan Yüksel’le Savaş’ın o dönemde yaptığı çalışmalarda ulaştığı bilgileri de paylaştığı öğrenildi. Savaş’ın verdiği bilgilerin ardından savcı Yüksel, Susurluk Komisyonu tarafından hazırlanan raporu TBMM’den getirterek incelemeye aldı. Savcılıkça yapılan değerlendirmede, Çarkın’ın anlatımlarıyla kısa bir süre önce İstanbul’dan getirtilen kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal cinayetine ilişkin dosyada yer alan bazı bilgilerin örtüştüğü sonucuna varıldı.

Ergenekon iddianamesinin, bu dava kapsamında tutuklu Şahin ile ilgili bölümleri de İstanbul Başsavcılığı’ndan getirildi. Dosyada yapılan incelemenin ardından Silivri Cezaevi’nde bulunan Şahin’in Ankara’da cezaevine nakledilerek sorgusunun yapılması için girişimlere başlandığı bildirildi.

ANF NEWS AGENCY

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol