banner237
07 Kasım 2014 Cuma 13:37
Savcı Pamir'in annesinin 6 yıl hapsini istedi
 Savcılık, 7 ay sonra hazırladığı iddianame sonucunda anne Dikdik'in 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istiyor. Serdar Dikdik hakkında ise takipsizlik kararı verildi.
SORUŞTURMA 7 AY SÜRDÜ

İstanbul Cumhuriyet savcısı Levent Çağıl, küçük çocuğun ölümü üzerine 7 ay önce başlattığı soruşturmayı tamamlamak için Adli Tıp Kurumu'ndan kesin ölüm raporunu bekledi.

PAMİR'İN ÖLÜM NEDENİ : SUDA BOĞULMA

Raporun gelmesi üzerine anne  Süverce Dikdik hakkında iddianame düzenledi. Savcı Çağıl'ın iddianamede, Adli Tıp'ın Pamir Dikdik'in “Suda Boğulma sonucu öldüğü"  yönünde düzenlediği rapora atıfta bulunduğu öğrenildi.

ANNEYE 6 YIL HAPİS İSTENDİ

Savcı Çağıl'ın, iddianamede, anne Süverce Dikdik'i, 3.5 yaşında korumaya muhtaç olan oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediği belirtilerek, “Taksirle ölüme sebebiyet verme"  suçundan yargılanmasını istediği öğrenildi. Savcı Çağıl, anne Süverce Dikdik'in 2 yıl ila 6 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

"BABA'NIN YARGILANMASINI GEREK YOK"

Soruşturmayı yürüten savcı Çağıl'ın, yaşı küçük olan Pamir Dikdik'in sorumluluğunun annede olduğu gerekçesi ile baba serdar Dikdik hakkında takipsizlik kararı verdiği öğrenildi.

İDDİANAME ONAY AŞAMASINDA

İddianame onay için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu. İddianame başsavcılık tarafından onaylanırsa Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, iddianameyi 15 gün içinde ya kabul ya da reddetmesi yönünde karar vermesi bekleniyor.

SEFERBERLİK GİBİ ARAMA, İSTENMEYEN SONUÇLA BİTMİŞTİ

3.5 yaşındaki Pamir Dikdik, Sarıyer Zekeriyaköy'de bulunan evlerinden 4 Nisan sabah saatlerinde çıkmıştı. Ailenin olayı duyurması üzerine yüzlerce kişi arama çalışması başlatmış, küçük çocuğun cansız bedeni, kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin çamurlu havuzunda dalgıçlar tarafından bulunmuştu.  
Savcılık annenin 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istiyor.Hürriyet
Son Güncelleme: 07.11.2014 13:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol