banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
18 Mart 2016 Cuma 11:19
Savcı iki kadının 10 yıla kadar hapsini istedi
banner188
banner213
banner230

Boğaziçi Köprüsü'nde intihar eden Erol Çetin'i "Atla atla" diyerek intihara teşvik eden ki kadın hakkında "İntihara yönlendirme" suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla istemiyle iddianame hazırlandı.

HİLAL YILDIRIM / HABER MERKEZİ

Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Erol Çetin'e atlamadan önce "Atla" dedikleri gerekçesiyle intihara yönlendirdikleri iddia edilen Hülya Uysal ve Merve Özocak hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, her iki kadın hakkında "İntihara yönlendirme" suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

KADINLAR BAĞIRDIKTAN SONRA ATLAMIŞLAR

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, 8 Mart 2016 tarihinde maktül Erol Çetin'in Boğaziçi Köprüsü korkulukları üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu anlatıldı. Olay yerine gelen uzman polislerce intihardan vazgeçirme yönünde gerekli önlemler ve müdahale yapıldığı sırada şüpheliler Uysal ve Merve Özocak'ın araçlarıyla köprüden geçerken maktul Çetin'e yönelik "Atlasana ulan" deyip küfür ettikleri belirtildi. Şüphelilerin teşvik amaçlı söylemlerde bulunmaları üzerine maktülün şüphelilere dönerek "Atla he, atla" diyerek kendisini boşluğa bıraktığı ve daha sonra öldüğünün belirlendiği kaydedildi.

İKNA EDİLMİŞKEN İNTİHARA TEŞVİK EDİLDİ

İddianamede şüphelilerin ifadelerinde suç işleme kasıtlarının olmadığını belirterek suçlmaları kabul etmedikleri ifade edildi. Ancak olay tutanağı ve olaya müdahale eden polislerin tanık olarak alınan ifadelerinde maktulün önceden de intihar girişimlerinde bulunduğu ve vazgeçtiği, olay günü yine vazgeçme yönünde iknanın sağlandığı, ancak şüphelilerin bağrışmaları ve beyanları karşısında maktülün tepki vererek intihar etmek üzere köprüden atladığı ve olay neticesinde öldüğünün belirlendiği vurgulandı. İddianemede, şüpehlilerin inkara yönelik beyanlarının savunma içerikli olup atılı suçu işlediklerinin anlaşıldığı ifade edildi. İddianamenin kabul edilmesiyle iki kadın önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


http://www.memurlar.net/haber/571664/

banner229
Son Güncelleme: 18.03.2016 11:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol