banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
19 Mart 2016 Cumartesi 18:52
'Saldırıyı gerçekleştiren canileri milletim adına lanetliyorum'
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beyoğlu'ndaki terör saldırısına bağlı taziyet mesajında, 'Hiçbir değişiklik gözetmeden aracısız insanı amaç düzlük bu iğrenç saldırıyı gerçekleştiren canileri, onları hakeza adamlık dışı yanında eyleme azmettiren ve destekleyen rastgele çeşitli çıyanlık odağını, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum' ifadesini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, 'Bu biberli fenomen dolayısıyla milletçe bizler koyu yanında biberli içindeyiz. Bu sefihane saldırıda yaşamını kaybedenler düşüncesince taziyelerimi iletiyor, yaralılara acele şifalar diliyorum' dedi.

'Terör odakları, bu saldırıyla beraberce iğrenç cinayetlerine yenilerini eklemiştir' diyen Başbakan Davutoğlu laflarını şu şekilde sürdürdü:

'Bu fenomen vesilesiyle yanında defa hâlâ gördük ki terörün amacı eksiksiz insanlıktır, kişilerin taayyüş hakkıdır. Dünyanın ciharıyek çeşidinden mevrut mesajlar, bu acının dünyanın rastgele tarafındaki insanlarca paylaşıldığını ve terörün gerçek yüzünün eksiksiz dünyada görülmeye başlandığını tanıt ediyor'

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 19.03.2016 18:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol