banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
24 Mayıs 2016 Salı 23:37
Sağlıkta 95 milyon dolarlık imza
banner188
banner213
banner230

CENEVRE

DİA Holding ve General Electric GE Sağlık, Türkiye'nin sağlık alanında faaliyete geçecek Kamu Özel Ortaklığı Projesini (PPP) hayata geçirmek için 95 milyon dolarlık stratejik teknoloji ve çözüm ortaklığı anlaşmasını imzaladı.

Cenevre'de düzenlenen 69. Dünya Sağlık Asemblesi sırasında gerçekleştirilen imza törenine, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş de katıldı.

İmza töreni öncesinde, GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ula Colin, "Bugün burada Mersin ve Bilkent hastanesi projelerinin imzasını atmakla yaklaşık 5 bin hasta yatağına hizmet edeceğiz. 95 milyon dolarlık büyük bir projeye imza atacağız ve GE Sağlık olarak 3 binin üzerinde cihaz ve hizmetle sağlık sektöründe farklı bir rolümüz olacak." dedi.

Anlaşma ile GE Sağlık, uzun süreli hizmet kontratlarıyla, Manyetik Rezonans, Bilgisayarlı Tomografi gibi sistemleri tanı ve görüntüleme cihazlarının yanı sıra yaşam destek ünitelerini de içeren 3 bin üniteden fazla tıbbi cihaz ve çözümün kurulumunu sağlayacak.

"PPP'ler sağlık dönüşüm stratejisi için mihenk taşlarıdır"

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, Türkiye'nin nüfusunun devamlı şekilde çoğaldığını ve bu nedenle de diyabet, kalp hastalıkları ve kanser gibi bulaşıcı olmayan hastalıklar dahil olmak üzere sağlık ihtiyaçlarının arttığını ifade ederek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"PPP'ler Türkiye'nin geniş ölçekteki sağlık dönüşüm stratejisi için mihenk taşlarıdır. Son yıllarda bu durum önemli politikalar ve mevzuat reformlarıyla sağlanmaktadır ve doğrudan yabancı yatırımlar artmış, kamu ve özel işbirliklerinin çoğalması için bir teşvik ortamı sağlanmıştır. Bu da sürdürülebilir bir sağlık gelişiminin yolunu açmıştır. DİA Holding ile çalışan dünyanın önde gelen sağlık tedarikçisi ve bu dönüşüm planındaki ortağımız olarak GE Sağlık'ın yetkinlik ve teminatlarına güvenimiz tamdır."

Muhabir: Fatih Erel

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 24.05.2016 23:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol