banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
11 Nisan 2016 Pazartesi 05:08
Sabanca'daki tekstil fabrikasında çıkan yangın söndürüldü
banner188
banner213
banner230

SAKARYA

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde tekstil fabrikasında çıkan yangın, söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Akçay Mahallesi'nde Alican Yıldırım'a ilgilendiren tekstil fabrikasında şimdi belirlenmeyen ortak sebeple yangın çıktı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı aracı ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında, fabrika kullanılamaz bir duruma geldi.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, gazetecilere meydana getirdiği açıklamada, Akçay Mahallesi sakinlerine ve fabrika malikine eski olsun dileklerini iletti.

Bu durumun çıkarlarını baş döndürücü üzdüğünü ancak dirilik kaybı yaşanmamasına sevindiklerini tamlayan Yılmazer, 'Büyük eski olsun. Yapacak ortak obje yok. Her şeyi sağlayan de düzlük da Allah. İşletme sahibiyle de görüştüm. Yangın sebebi işyar arkadaşlarımız çeşidinden araştırılıyor. Herkese şişman eski olsun.' dedi.

Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım da tesisin hem kaza bununla beraber mahalle düşüncesince baş döndürücü ehemmiyetli bulunduğunu dile getirdi. Tesisin 30 insana istihdam sağladığını aktaran Yıldırım, şu şekilde konuştu:

'Tesis maatteessüf çıkan yangınla baş döndürücü şişman hasar aldı. Hem kaza hem mahalle halkı düşüncesince baş döndürücü dirilik sıkıcı ortak durum. Fabrikanın ikiz vardiye ancak zaman dinlence olması dolayısıyla rastgele ortak dirilik kaybı yaşanmadı baş döndürücü şükür. İnşallah endamsız müddette fabrika ayağa kalkar. Yeniden açılır. Ben itfaiye aracı aracı kadrosuna teşekkürname ediyorum. Kısa ortak vakitte yangın mahaline gelmiş olarak yangını arama dibine aldılar.'

Sakarya İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı ise ihbarın arkası sıra ekiplerinin 10 dakika süresince görüngü adına ulaştığını söyledi.

Yangının 17 taşıt ve 50 personelle arama dibine alındığını özetleyen Arancı, 'İtfaiye ekiplerimiz ellerinden geleni yapmış oldu ancak fabrika ağız ağıza yandı. Yangın ağız ağıza söndürüldü. Etraftaki evlere yayılma etmedi. Fabrika 2 dönüm civarında. Etraftaki binalara yayılma etmemesi düşüncesince elimizden geleni yaptık. Fabrika etrafındaki binaları soğuttuk. O bölgelerde kabak husus kaynağı vardı.' ifadesini kullandı.

Muhabir: Uğur Subaşı, Murat Arapoğlu, Emre Ayvaz

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 05:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol