banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
13 Ekim 2016 Perşembe 10:08
Rusya ve Türkiye arasında roaming hizmeti ucuzluyor
banner188
banner213
banner230

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Rusya ve Türkiye'nin uluslararası roaming hizmetinin ücretinin azaltılmasına ilişkin memorandumun hazırlandığını bildirdi.


Daha önce Rusya ve Türkiye hükümetler arası komisyon başkanı Aleksandr Novak, Rusya ve Türkiye'nin roaming fiyatlarının düşürülmesini görüştüklerini belirtti.


Nikiforov, uluslararası roaming fiyatının düşürülme konusunun en son 2,5 sene önce Rusya İletişim Bakanlığı temsilcilerinin Türkiye'ye ziyareti sırasında görüşüldüğüne dikkat çekti.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bu alanda görüşmelerin yeniden başlamasından dolayı memnunuz. İletişim Bakanlığı, uluslararası roaming fiyatlarının düşürülmesi için sistematik çalışmaları yürütüyor. Bakanlık Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki iletişim bağlantıları ücretinin düşürülmesini ön gören memorandumu hazırladı" denildi.


Rusya, bu memorandumu Abhazya, Arjantin, Danimarka, Mısır, İsrail, Çin, Letonya, Litvanya, Norveç, Polonya, Slovenya, Finlandiya, İsveç ve Estonya ile imzaladı.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 13.10.2016 10:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol