banner200
banner222
24 Ocak 2016 Pazar 14:12
Prof. Atila Özer anısına 'Uluslararası Karikatür Yarışması'
banner188
banner213
banner230

'İnşaat Endüstrisi ve İnsan' konulu yarışmanın amacı, sermaye/ emek ilişkisinin en yoğun olduğu inşaat sektörünün analizini Karikatür Sanatı ile ortaya koymak.

Son katılım tarihinin 30 Haziran 2016 olduğuyarışmanın katılım koşulları şöyle:

Yarışmaya dünyadaki amatör, profesyonel tüm karikatürcüler katılabilir.

Konuyu işleyen karikatürler; A4 (210mmX297mm ) ya da A3 (297mmX420mm ) boyutlarında her tür kağıda istenilen teknikle, siyah- beyaz veya renkli olarak çizilebilir.

Bilgisayar ortamında tasarlanmış karikatürler de yarışmaya katılabilecektir, ancak kağıda alınan çıktı imzalandıktan sonra gönderilmelidir.

Yarışmacılar en çok 3 karikatürle yarışmaya katılabilirler.

Yarışmacılar karikatürlerinin arkasına ad – soyadlarını, doğum tarihlerini, E-mail adreslerini ve adreslerini yazmalıdır.

Yarışmaya katılacak karikatürler daha önce herhangi bir yerde yayımlanmış olabilir, ancak hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

Katılım adresi: Prof. Dr. Gökhan ARSLAN

Yard. Doç. Dr. Serkan KIVRAK

Anadolu Üniversitesi

2 Eylül Kampüsü

İnşaat Mühendisliği Bölümü

26555 Eskişehir-TÜRKİYE

E- mail : [email protected]

E-mail : [email protected]

Tel :0 533 251 25 11

Yarışmanın ödülleri:

Büyük Ödül: Karikatürcü Prof. Atila ÖZER ödülü. (1000 ABD Doları )

Başarı Ödülleri: 4 adet başarı ödülü. (250 ABD Doları)

Seçici kurulu, Kamil Masaracı (Karikatürcü, Cumhuriyet Gazetesi), Ercan Akyol (Karikatürcü, Milliyet Gazetesi), Vicdan Bulunmaz Özer (Prof. Atila Özer Müze Evi), Prof. Dr. Gökhan Arslan (Anadolu Üniversitesi), Prof. Dr. M. Talat Birgönül (ODTÜ), Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu (Anadolu Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. Serkan Kıvrak'tan (Anadolu Üniversitesi) oluşan yarışmanın ödülleri 15 Eylül 2016'da www.atilaozermuzeevi.com web sayfasında açıklanacak.

Yarışmaya katılan karikatürler eser sahiplerine geri verilmeyecek. Eserlerin tüm yayın hakları düzenleme kuruluna ait olacak. Bu eserler organizasyonla ilgili yapılacak albüm, broşür, kartpostal, web sitesi ve afişlerde yayınlanabilecek.

Yarışma karikatürleri bir albümde toplanacak ve eserleri albüme giren karikatürcülere yollanacaktır. Albüme girecek eserleri jüri seçecektir. 12. Yarışma karikatürleri sergilenecek.

Yarışmanın ödül töreni 4 Kasım 2016'da yapılacak.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 14:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol