banner200
banner235
banner225
01 Mayıs 2014 Perşembe 14:17
POLİSE 1 MAYIS DAYAĞI
banner188
banner213
banner230

Polis peşlerinden geldi ancak hastaneye girmedi. Birliğin polis amiri tek başına kalarak acil servisi dolduran göstericilerin çıkmasını istedi, bu konuda da anlaşma sağlandı. Ancak acil servise giren grubun hastaneden çıkmasını bekleyen yaklaşık 20 kişilik polis grubu arkadan gelen bir başka gösterici grubun saldırısına uğradı. Hastanedekiler de çıkınca iki grup arasında sıkışan polisler zor anlar yaşadı. Göstericiler taş ve sapanla misket etti. Polis gaz bombasıyla, plastik mermiyle karşılık vermeye çalıştı ancak başarılı olamadı ve kaçarak uzaklaşmak zorunda kaldı. 

Bütün bunlar o sırada hastanede bulunan hastalar ve hasta yakınlarının gözleri önünde oldu. Acil serviste adım atacak yer kalmadı. Bu kişilerin bir çoğu da gazdan etkilendi, servis öksüren ve fenalık geçiren kişilerle doldu. Bu sırada çevrede meydana gelen olaylarda yaralananlar da hastaneye getirildi. 

Olaylar burada son bulmadı. Hastane önünde de eylemcilerle polis karşı karşıya geldi. Hastanenin önünden geçen yol adeta savaş alanına döndü.
Haber / Kamera: Yüksel KOÇ, Mehmet YİRUN, İstanbul DHA
banner229
Son Güncelleme: 01.05.2014 14:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol