banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
15 Nisan 2016 Cuma 11:37
Platin takılmış 120 kişi arasından kimliği belirlendi!
banner188
banner213
banner230

Cesedin 25 yaşındaki cesedin S.M.A.’ya ait olduğu tespit edilirken, soruşturmada genç kadını 'namus' meselesi yüzünden 'töre gereği' öldürdüklerini itiraf eden 2 erkek kardeşi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.Gaziantep’in merkez Şahinbey İlçesi’nin Bostancık Mahallesi’ndeki boş arazide geçen 28 Şubat günü üzeri taşlarla kapatılmış ve vücudu yanmış bir kadın cesedi bulundu. Güvenlik güçleri yaptığı araştırmada üzerinden kimlik çıkmayan kadın cesedinin öldürüldükten sonra yakıldığı belirlendi. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin yapılan otopsisinde daha önce ameliyat olduğu belinde platin takılı olduğu fark edildi. 

  120 KİŞİ ARASINDA KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Jandarma ekipleri sadece belinde takılı olan platin olan ve başka bir iz bulunmayan kadının kimliğine bu noktadan ulaşmak için çalışma başlattı. Jandarma ekipleri önce cesetteki platinin üzerindeki numaradan hangi medikal şirket tarafından hangi hastanelere fatura ettirildiğini ortaya çıkarıldı. Jandarmanın yaptığı incelemede platinin Dr. Ersin Arslan Hastanesi’nde 2013 yılı Ağustos ayında takıldığı saptandı ve o ay içerisinde ölen kadının durumuna uyan 120 kişinin ameliyat olduğu ortaya çıkarıldı. Jandarma araştırmasında ayrıca cesedin S.M.A.’ya ait olduğu tespit edildi. Derinleştirilen soruşturmada ölen kadının Kahramanmaraş’ta oturduğu ortaya çıktı ve eşi ile geçimsizlik nedeniyle ayrılıp, bir süre önce ağabeyi M.M.A. tarafından Gaziantep’e getirildiği bilgisine de ulaşıldı.

2 KARDEŞ TUTUKLANDI

Jandarmanın araştırmasında ölen kadının ağabeyi M.M.A.’nın telefon görüşmeleri geriye dönük olarak öncelendi. İncelemede, ölen kadının ağabeyinin 2 gün önce cesedin bulunduğu bölgede olduğu saptandı. Bunun üzerine jandarma, şüpheli ağabeyi gözaltına aldı. M.M.A. sorgulamasında kardeşi A.M.A. ile kız kardeşini taksi ile olay yerine götürdüklerini, 'namuslarını kirlettiğinden dolayı' öldürdüklerini ve sonra da yakarak gömdüklerini itiraf etti. Şüpheli kardeşler, sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 11:37
Anahtar Kelimeler:
GaziantepYakalanmaPaltin
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol