banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Ocak 2016 Çarşamba 19:18
'PKK terör örgütüne karşı durduğunuzu ifade edin'
banner188
banner213
banner230

TBMM

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, HDP'ye, TBMM Genel Kurulu'nda, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile ilgili bilgi vermesinin ardından, gruplar adına başkanvekilleri kürsüye çıktı.

'Kimler tarafından öldürüldüğü açık'

Elvan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, hükümetlerinin, hiçbir zaman sivillerin öldürülmesine yönelik bir girişimde bulunamayacağını vurguladı.

Vatandaşların korunmasına yönelik mücadele ettiklerini, etmeye de devam edeceklerini dile getiren Başbakan Yardımcısı Elvan, bugün yapılan mücadelenin, sadece ve sadece terör örgütüne yönelik olduğunu kaydetti.

Elvan, siviller, yaşlılar öldürülüyorsa bunların kimler tarafından öldürüldüğünün çok açık ve net bir şekilde ortada olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

'En son yapılan saldırıya, çocukların, yaşlıların öldürülmesine, hele hele kucakta bir bebeğin öldürülmesine hepiniz şahit oldunuz. Ben samimi olarak şunu söylemek istiyorum özellikle HDP Grubu'na yönelik olarak, siz TBMM'nin birer milletvekilisiniz…Ülkemizin birliği, bütünlüğü, kardeşlik ruhumuzun daha da geliştirilmesi, derinleşmesi için birlikte mücadele etmek zorundayız ama lütfen PKK terör örgütüne ve bu silaha karşı durduğunuzu açık bir şekilde ifade edin. Eğer o bölgede yaşayan vatandaşlarımızı seviyorsanız, o bölgede yaşayan insanlarımızla el ele, kol kola yürümek istiyorsanız, bu kardeşlik ruhumuzun daha da güçlenmesini istiyorsanız geliniz, korkmayınız, vesayetten kurtulunuz artık. Şunu söyleyiniz, 'Biz terör örgütüne karşıyız' deyiniz. Bunu söylediğiniz anda zaten problemin önemli bir kısmı çözülecektir.

Muhabir: Meltem Öztürk

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 20.01.2016 19:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol