banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
17 Ocak 2016 Pazar 13:08
PKK'nın tuttuğu aileyi, jandarma operasyonla kurtardı
banner188
banner213
banner230

Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık'tan beri 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren Diyarbakır merkez Sur İlçesi'nde 3 kişilik aile, güvenlik güçleri tarafından evlerinden alınarak güvenli bölgeye götürüldü.

Diyarbakır Valiliği'nden konuyşla ilgili yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının kazmış oldukları hendek ve barikatları kaldırmak, bölgede bulunan terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon icra edildiği belirterek, şöyle denildi:

'İcra edilen operasyon kapsamında 16 Ocak 2016 tarihinde Sur İlçesi Hasırlı Mahallesi Leylek Sokakta ikamet eden ve sokağa çıkma yasağının başladığı günden bu yana Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından evlerini terk edip güvenli bölgeye gitmeleri engellenen 3 kişilik aile, güvenlik güçlerinin icra ettikleri operasyon ile evlerinden alınarak güvenli bölgeye sevk edilmiştir. Müteakiben kendileri sağlık kuruluşuna sevk edilerek kontrolleri yaptırılmış, ardından şahsi ihtiyaçları karşılanarak çatışma bölgesinden güvenli bölgeye sevkleri sağlanmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, Teröristle Mücadele ve Terörden etkilenen vatandaşlarımıza karşı yürütülen yardım çalışmalarına kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 17.01.2016 13:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol