banner200
banner222
23 Kasım 2012 Cuma 10:19
Pınar Selek'e yeniden ağırlaştırılmış müebbet istemi
banner188
banner213
banner230

İstanbul- Mısır Çarşısı'ndaki patlama davasında yerel mahkeme, Yargıtay'ın "Pınar Selek cezalandırılsın" kararına "usüle aykırılık" nedeniyle direnmekten vazgeçti. Savcı, Selek'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, mahkeme heyeti başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu'nun izinli olması nedeniyle heyete başkanlık eden Mehmet Hamzaçebi, sanıklardan sosyolog Pınar Selek ve Abdülmecit Öztürk'ün yargılanmasıyla ilgili yeni bir karar alındığını bildirdi.

Başkan Hamzaçebi, sanıklar Selek ve Öztürk hakkındaki beraat kararını bozan Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' verilmesi yönündeki kararına daha önce direnme kararı verildiğini hatırlattı. Hamzaçebi, direnme kararının usule aykırı olduğunu ve mahkemenin direnme kararından vazgeçtiğini bildirdi. Duruşma, bu karara karşı avukatların beyanlarıyla devam ediyor.

Mısır Çarşısı girişindeki bir büfede 9 Temmuz 1998 tarihinde meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralanmıştı.

cumhuriyet
banner229
Son Güncelleme: 23.11.2012 10:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol