banner200
banner225
Yeşim
Yeşim
21 Kasım 2017 Salı 11:33
Paran yoksa adalet de yok kararı
banner188
banner213

Gezi Direnişi günlerinde polis saldırısı sonucu gözünü kaybeden Erdal Sarıkaya'nın adalet mücadelesi bir darbe daha aldı.

soL’un haberine göre Gezi Direnişi sırasında polis saldırısı sonucu gözünü yitiren Erdal Sarıkaya'ya 4,5 yıl sonra gelen keşif ve bilirkişi incelemesi kararıyla ilgili bin lira fatura çıkarıldı. Sarıkaya, "Paranız yoksa değil adalet bu ülkede size hiçbir şey yok demektir" dedi.

İstanbul 9. İdare Mahkemesi, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'ne karşı tazminat davası açan Sarıkaya'ya dönük saldırının gerçekleştiği olay yerinde, "Uyuşmazlığın çözümlenebilmesi için gerekli görüldüğünden keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına" karar vermişti.

Mahkeme, bilirkişi incelemesi için gerekli olan harcamaların Sarıkaya tarafından karşılanmasını istedi.

Geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunan Sarıkaya da söz konusu bilirkişi incelemesi için 1000 TL'lik ödeme yapmak zorunda kaldı. 

soL'a konuşan Sarıkaya, "Asgari ücretin 1400 TL olduğu ülkede bilirkişi incelemesi için 1000 TL gibi yüksel bir meblağ talep ediliyor. İstenen bu rakam parası olana adalet olduğunu gösteriyor, paranız yoksa değil adalet bu ülkede size hiçbir şey yok demektir" tepkisi verdi.

http://odatv.com/paran-yoksa-adalet-de-yok-karari-1911171200.html
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol