banner200
banner222
26 Eylül 2012 Çarşamba 08:06
 Özkök: Çarpıtıldı
banner188
banner213
banner230

Balyoz davası sanığı Koramiral Sağdıç’ın eşi, eski Genelkurmay Başkanı’na telefon açtığını söyledi

‘Gazeteler çarpıtıyor’

ALİ AÇAR

Balyoz davasından tutuklu Koramiral Kadir Sağdıçın eşi Server Sağdıç, mahkemenin vermiş olduğu kararla Türk ordusunun çökertildiğini, görev yapan askerlerin moralinin sıfırlandığını söyledi. Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özköke telefon açtığını belirten Sağdıç, Eşim ve karargâhta beraber görev yaptığı subaylara yönelik suçlamalara inanıp inanmadığını sordum. Kendisi böyle bir şey olmadığını belirterekŞüphelenseydim o zaman soruşturma açtırırdım. Gazetelerde yazılanlar çarpıtılıyordedi. Türkiyede artık bütün kurumlara olan güven duygusu yitirildi. Biz hukuka güvenemezsek bizi kim savunacakdedi. Sağdıç, Türk Silahlı Kuvvetlerine sistematik olarak bir saldırı kampanyası düzenlendiğini ve verilen cezalarla oyunun ilk ayağının tamamlandığını söyledi. Sağdıç, Bizlerin lehine olan deliller değerlendirilmeden, bilirkişi unsurları dikkate alınmadan mahkeme hükme gitti ve eşlerimiz müebbet aldı. Belge niteliği taşımayan, imzasız kâğıt parçalarıyla bu noktaya gelmiş olduk. Ancak mahkemenin vermiş olduğu kararın bizim açımızdan hiçbir hükmü yoktur. Ben bu kini anlamıyorum, kime karşı ve niçin yapılıyor. Dijital verilerle insanların hayatları ile oynadılar. Türk ordusu çökertilmiştir ve görev yapan askerlerin morali kalmamıştır. Umarım, Yargıtay aşamasında bu hatadan dönülürdedi. Özkök ile birlikte eşinin, biri dış görev olmak üzere aynı karargâhta çalıştığını vurgulayan Sağdıç, şöyle devam etti: Özkök ile eşim Belçika ve Türkiyede 2 ayrı yerde beraber görev yaptı. Bir gazetede çıkan haber üzerine kendisine telefon açıp komutanım biz bu kadar iftiralarla uğraşırken siz bunu nasıl söyleyebilirsiniz. Siz gerçekten karargâhta görev yaptığınız subaylar için söylenen bu sözlere inanıyor musunuz diye sordum. Kendisi böyle bir şey olmadığını belirterekŞüphelenseydim, o zaman soruşturma açtırırdım. Gazetelerde yazılanlar çarpıtılıyordedi. Sayın Özkök, bu söylenenleri hukuki olarak avukatları ile görüşüp düzelttireceğini söyledi.

Sivil memura 16 yıl saçma

Tümgeneral Ahmet Yavuzun eşi Lütfiye Yavuz da mahkemenin vermiş olduğu kararın ardından daha çok kenetlendiklerini vurgulayarak Mahkeme kanıt diye, delil diye sunduğu şeylerin sahte ve düzmece olduğunu gayet iyi biliyor. Eğer öyle olmasaydı dijital verilerin incelemesini yaptırır, tanık dinleme taleplerimizi reddetmezdi. Bunları mahkeme kabul etmiş olsaydı zaten dava çökmüş olacaktı. Bundan dolayı da ısrarla taleplerimizden kaçındılardedi. 1. Ordu Komutanlığındaki seminere katılan çok sayıda kişinin ceza almadığını anımsatan Yavuz, Orada bir yazıcı sivil memur da 16 yıl hapis cezası aldı. Bunu kim içine sindiriyor, inanılır gibi değil. Bir de babalık ve kocalık haklarından mahrum edilmesi olayı var ve tam deli saçması. Bu karardan ne gocunuruz ne de o ifadeyi dikkate alırızdedi.

Aydınlık günler gelecek

Emekli Albay Erden Ülgenin kardeşi Ertuğrul Ülgen de verilen kararları özetle şöyle değerlendirdi: Yargılama boyunca kaçmadı. Masum olan hiçbir yere gitmez. Bu insanlar 30-35 yıl devlete hizmet ettiler. İnşallah bu karanlık günler de aydınlığa kavuşacak...
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol